Akční vesmírná střílečka Project Freedom

28. 11. 2003 14:14 - Preview
autor: Redakce Games.cz

Project Freedom, původně prezentovaný pod pracovním názvem P2 jako pokračování vesmírné RTS Project Earth, se během svého vývoje přetransformoval na vesmírnou akční střílečku, prý na základě toho, co dnešní hráči od her podobného ražení očekávají.

Alespoň tak t tvrdí tvůrci ze studia City Interactive ve svém rozhovoru pro HomeLAN. Příběh titulu vypráví o žoldákovi, o osamělém jezdci sklonku 21. století. Země má být v tu dobu soužena druhou krizí, která už si v našich dějinách našla své jméno - Studená válka. Opět tedy sklapla Železná opona. Tentokrát je vše ale trochu jinak a díky novým technologiím a vesmírným lodím, mohou lidé prozkoumávat neznámé oblasti sluneční soustavy. Hrdina titulu se rozhodne vstoupit do Západní koalice, čímž dostane příležitost se setkat s úplně novým experimentálním typem bojového vesmírného letounu. Hra má údajně od tohoto okamžiku zajímavý a nečekaný vývoj.

Hráč si tedy osahá pouze jeden typ stroje, nicméně ten bude vybaven nejrůznějšími zbraněmi (od laserových po plazmové nebo řízené) a bude jej obtížné zničit. Pokoušet se o to bude ale leckterý nepřátelský stíhač, bombardér, atd. Důležité je, že tento stroj budete moci dále vylepšovat. V rámci jednotlivých misí, jejichž cílem bude např. zajišťovat podporu, krýt, bombardovat, ničit, atd., navštívíte různá místa naší sluneční soustavy - Měsíc, Mars, Jupiter, Io nebo planetku Ida. Vývojáři jsou obzvlášť pyšni na to, jakým způsobem se jim podařilo vyobrazit povrch jednotlivých planet a jiných vesmírných těles. Na tom má svou zásluhu samozřejmě i použitý engine, vlastnoručně vyrobený. Možná některé z vás zklame, že v současné době vzniká pouze single-player, jak to bude s multiplyerem ještě není jisté, to ukáže teprve čas. A toho už mnoho není, protože je Project Freedom hotova už z 80% a v obchodech by se měla objevit v prvním čtvrtletí 2004.

zdroj: HomeLAN

korgull

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)