Detaily o datadisku Morrowind: Bloodmoon

27. 2. 2003 16:16 - Preview
autor: Redakce Games.cz

Zhruba před čtrnácti dny jsme vás informovali o přípravách druhého datadisku pro úspěšné RPG The Elder Scrolls III: Morrowind, kterého se po celém světě i s prvním expansionem Tribunal prodalo na milion kopií a které jste si i vy zvolili jako nejlepší RPGčko roku 2002.

Chystaný přídavek ponese název Morrowind: Bloodmoon a přenesete se v něm na zamrzlý a tajemný ostrov Solstheim, který bude prý až pětkrát větší než hlavní území z Morrowindu. Na Solstheimu by měla vzniknout nová důlní kolonie, ale ne všem se tento nápad zamlouvá. Po připlutí na toto místo se sami budete moci rozhodnout zda se začnete starat o stavbu a obranu kolonie nebo zda se přidáte na stranu odpůrců, tedy werewolfů a stanete se tak jedním z nich.

Touto možností úplné změny své postavy chtějí Bethesda Softworks do hry přidat nový rozměr. Pokud se pro tuto cestu rozhodnete, musíte však počítat s tím, že ztratíte vše, co jste doposud získali. Být werewolfem také znamená mít řadu sociálních překážek, koneckonců jde přeci o velké a hrůzu nahánějící postavy. Jak prozradil výkonný producent Todd Howard, werewolfové nebudou moci používat inventáře, sbírat předměty ani používat klasické zbraně, za to mají však disponovat jinými druhy schopností a výhod. Podle všeho budou ve hře existovat způsoby jak se přeměnit z werewolfa na jinou postavou a naopak, o bližších podrobnostech ale zatím nic nevíme.

Celý příběh se bude odehrávat mezi ledovými jezery, zamrzlými lesy, závějemi sněhu a dvěma vesničkami, kde také narazíte na řadu zajímavých kreatur jako jsou sněžní trollové nebo vyznavači ledu. Příliš velkých změn se ale nechystá a Bloodmoon nenabídne ani vlastní soundtrack. O případném vydání ještě dalšího datadisku, či dokonce o pracích na Elder Scrolls IV nechtějí tvůrci z Bethesdy nic říct, takže pravdu patrně ukáže až čas. Morrowind: Bloodmoon, který je ve vývoji od počátku listopadu, by se ale měl objevit již v květnu.

zdroj: JSOnline

kate

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)