Ještě více o Guild Wars Factions

18. 1. 2006 11:11 - Preview
autor: Redakce Games.cz

Vychází na platformách: Windows

Guild Wars Factions, o kterém jsme vás již informovali zde a zde, přidá do herního světa MMORPG Guild Wars mnoho nových možností.

Nejprve se tedy zaměřme na několik čísel pro shrnutí všech novinek. Vedle dvou profesí to bude 300 nových skillů (z toho 90 elitních), 50 nových zón s questy, 100 nových příšer, nové guild hally, nové tváre, účesy, brnění, zvířata a stovky zbraní či předmětů. Hráčům se s vydáním datadisku otevře možnost vytvářet aliance guild, díky čemuž získají nejen možnost navštěvovat guild hally svých spojenců, ale i ovládat města na novém kontinentě pomocí nových „Misí pro aliance“. V těchto misích mají proti sobě stát skupiny hráčů, jejichž cílem bude ovládat místa se surovinami. Vítězi dostanou tzv. faction body, které pomohou ve spravovaní měst a předsunutých stanovišť.

Jak je z názvu patrné, Guild Wars Factions představí tzv. factions čili frakce. Hráči a guildy sa tedy budou moci přidat k jedné ze dvou znepřátelených frakcí. Týmy sa mohou zúčastnit velkoplošných PVP bojů, jejichž výsledky budou také ovlivňovat příběh celé hry. Z ostatních typů her jsou zajímavé kooperativní mise, které mají charakter výzev, přičemž pro ty nejlepší budou připraveny elitní mise.


Zápletka hry se točí kolem nenávisti mezi dvěma národy kontinentu Cantha. První strana, Kurzicks, je extrémně konzervativní a velmi nábožensky založenou kulturou. Duchovní svět Kurzicků je zrcadlem jejich světa reálného, zkamenělého lesa, ve kterém si vytesali své nádherné domovy. Druhá strana, Luxoni, jsou divokým národem námořních kočovníků, kteří cestují na svých lodích - magických chodících strojích, které dokáží překonat nefritový oceán. Jako skupina jsou Luxoni živým důkazem Darwinovské teorie - jen silný přežije. Jediná věc, se kterou souhlasí Luxoni i Kurzickové, je ta, že válka mezi nimi neskončí, dokud jeden nebo druhý národ nebude vyhlazen.

Tvůrci by hráče po celém světě rádi pozvali k podílení se na testování Guild Wars Factions o víkendu mezi 20. a 22. lednem na akci Global PvP Free-For-All Weekend Event. Bude se konat na kontinentu Battle Isles, nové to PvP oblasti. Hráči mohou navštívit tuto čast herního světa, abz si prohlédli nové arény a prozkoumali nová území. Můžete se připojit i vy a sledovat, jak se vyvine nové PvP, k čemuž jsou potřeba tato sériová čísla. Pomocí nich získají přístup do nové oblasti i hráči, kteří původní Guild Wars nevlastní.

Z domácí scény stojí za zmínku petice české a slovenské komunity, která po autorech žádá samostatnou oblast ve hře. K tomutu datu petici podepsalo 255 lidí a jejich počet stále vzrůstá. Vznikla jako reakce na nespočet přání ze strany hráčů a současně jako zviditelnění domácí herní komunity ve světe Guild Wars.

gw

Související hry

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)