Konverze Dead Rising pro Wii

24. 7. 2008 00:01 - Preview
autor: Redakce Games.cz

Vychází na platformách: X360

Probíjení se nákupním centrem zamořeným zombíky, ovšem zjednodušené a s novým stylem ovládání převzatým z Resident Evil 4.

Asi znáte úspěšnou X360 hru Dead Rising, mající od roku 2006 na kontě přes 1,5 milionu celosvětově prodaných kopií. Capcom nyní připravuje její plnohodnotný port pro konzoli Wii, který má nabídnout všechno podstatné z originálu, byť přirozeně v ne tak špičkové vizuální kvalitě. Znovu se tedy ujmete novináře Franka Westa, který v zombie obleženém a posléze zamořeném supermarketu brání sebe sama a ještě některé další přeživší. Což je tady řešené formou vedlejších misí bez frustrujícího časového presu z původního dobrodružství. Tvůrci upozorňují, že předělávka bude přeci jenom z herního hlediska výrazně příjemnější a snazší. Jde o projekt cílený na příležitostné hráče, kterým už na Wii předtím zachutnala předělávka Resident Evil 4.


V Dead Rising: Chop Till You Drop se dočkáte nových nepřátel, předmětů pro využití a také third-person kamerového nahlížení na dění právě na způsob Resident Evil 4. Tvůrci tady nicméně vypustili hrátky s fotoaparátem monitorujícím dění, takže hlavní hrdina West si na Pullitzera musí najít jinou akci. Pro tu zdejší se pochopitelně počítá s kombem wiimote a nunchuk, kde nunchuk poslouží pro pohyb po place a skrze wiimote aplikujete žádanou činnost. Např. třesením tímto ovladačem se můžete buď zbavit do vás zakouslého zombíka, nebo provedete atak nějakou tupou zbraní v duchu rovný rovnému:o) Zdá se, že i pro střelbu uplatníte cizelérské pohyby wiimotem, přičemž v inventáři plném zajímavých přesvědčovacích nástrojů se bude možné pro větší dynamiku pohybovat v real-time.

Tvůrci v téhle souvislosti hovoří také o novém stupni interakce a hromadě nepřátel na obrazovce, proti nimž lze tradičně použít spoustu věcí, jež se nachází v herním prostředí - kupř. lavičky. O vylepšeném systému ukládání. A v neposledku o letošní zimě, kdy by se hra měla objevit minimálně na trhu v USA. Mimochodem, Dead Rising poběží na enginu použitému z několikrát zmiňované Wii verze Resi 4.

Na úplný závěr ještě tematická odbočka směrem k dlouho diskutovanému pokračování Dead Rising, potenciálně multiplatformovému projektu Dead Rising 2. Objevují se totiž spekulace o tom, že by se hra mohla odehrávat v Las Vegas a že by mohla být distribuovaná formou epizod. Čímžto by se ovšem dopředu vyřadila Wii inkarnace, ale zatím není nic z toho potvrzeno Capcomem.
zdroj: 1UP, Gamasutra

mart

Související hry

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)