Leon a Claire se vrací - Capcom konečně ukázal remake Resident Evil 2

13. 6. 2018 13:05 - Preview
autor: Adam Homola

Vychází na platformách: PS4, Windows, Xbox One

Capcom oznámil remake Resident Evil 2 už v roce 2015, teď se projekt konečně plně představuje a zahrajeme si ho i relativně brzy. Remake jednoho z nejlepších dílů série vyjde už na začátku příštího roku pro PC, PlayStation 4 a Xbox One. Nejde o žádný remaster nebo nějaký polovičatý remake, ale o kompletní předělávku původní hry od základů. Předělávat se bude do takové míry, že se můžete rozloučit například s původním systémem statických kamer. Nově si Resident Evil 2 zahrajete z pohledu třetí osoby, s kamerou umístěnou za ramenem hlavního hrdiny/hrdinky.

Opět se totiž vrací Leon S. Kennedy a Claire Redfield se svými oddělenými příběhovými kampaněmi, respektive oddělenými pohledy na stejné události v Raccoon City. Remake Resident Evil 2 poběží na enginu Capcomu jménem RE Engine a hra poběží na příslušných platformách v rozlišení 4K.

Další technologickou vychytávkou je reakce zombíků na vámi způsobené poškození v reálném čase, kdy uvidíte dopad každé střely (kterých ale moc nebude...). Už se tak při zasažení zombíka nespustí jen toporná animace, ale uvidíte detailní výsledek celé vaší “práce”.

Z remaku Resident Evil 2 toho ukázal Capcom v přiloženém videu docela dost a další informace i materiály dostaneme jistě brzy. Hra totiž vyjde už 25. ledna 2019.

Celá galerie

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Tagy: horor akční HD remake 3rd person third person E3 2018

Zdroj: tisková zpráva

Související hry

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)