Lepší bránění a fyzikální model NHL 09

27. 6. 2008 15:15 - Preview
autor: Redakce Games.cz

Vychází na platformách: Windows, PS3, PS2, X360

Letošní ročník přinese zákroky beků jednou rukou, faktor zranitelnosti a využije fyzikálního engine Euphoria. + 14 SCREENŮ

Po nedávném komunitním dnu EA se toho o letošním ročníku hokejové série NHL 09 ví podstatně víc než při jeho oznámení. Na obalu se bude lesknout Dion Phaneuf z Calgary, přičemž vlastní hráče si do lokalizovaných verzí vymohlo jen Rusko (Ovečkina) a Švédsko (Alfredsson). Jak naznačují první dojmy zúčastněných, next-gen verze hry oproti loňsku urazila značný kus cesty.

Zčásti je to díky využití fyzikálního enginu Euphoria, aplikovaného mj. při napadání hráčů, kdy bude kdekoliv na ledě i před soupeřovou brankou možné se ostře navážet do protijezdců a kosit je směrem k mantinelům. Výsledek bude zčásti záležet na novém tzv. faktoru zranitelnosti, kdy hráč ránu bude moci ustát dle vlastní rychlosti a postavení na ledě. Ostatně, letos prý někoho sejmout nebude vůbec jen tak.

Podstatné změny lze čekat také v defenzivě, protože hra tentokrát nabídne kompletní ovládání pro obranu. Např. budete moci protihráče jednou rukou odstrkovat nebo si naopak chránit obličej. Vedle toho přibude možnost sklopit soupeři hokejku a pokud svůj zásah dobře načasujete, seberete mu puk a plynně přejdete do protiútoku. Naopak, pokud se netrefíte, může vám hokejka sklouznout a skončit tomu druhému v obličeji, za což se chodívá na trestnou lavici rovnou na pět minut.


EA prý pracují i na umělé inteligenci a hodlají letos uvést nový systém kolizí, kdy si hráči budou více vědomi toho, kde zrovna stojí, jak daleko je brankář i síť atd. Na všechno tentokrát dohlíží přímo hokejoví experti, aby se neopakovaly trapné situace z minula a hráči třeba sami zvládli situace dva na jednoho. Což bude v tomto ročníku samozřejmě opravené.

NHL 09 vyjde jako vždy v říjnu pro Xbox360, PS3, Wii a PS2, PC verze bude konkrétně k dispozici 28. října v poledne - více v oznámení nebo na fanstránkách.
zdroj: diskusní fóra

levis

Související hry

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)