Long War udělá z XCOM 2 mnohem taktičtější a náročnější zážitek

19. 1. 2017 10:00 - Preview
autor: Adam Homola

Vychází na platformách: PS4, Windows, MAC, Xbox One, Linux

O nadcházejícím modu Long War do XCOM 2 jsme slyšeli už v minulosti, ale teď se na povrch světa dostaly nové detaily, a to rovnou skrze oficiální web hry. Long War toho mění hodně a celou hratelnost druhého XCOMu posune směrem ke strategičtějšímu, náročnějšímu a taktičtějšímu zážitku.

Patří sem například nutnost spravovat odboj v rámci každého kontaktovaného regionu zvlášť. Každý region má navíc určitý počet rebelů, které můžete přiřadit na jeden ze tří úkolů. Buď mohou hledat suroviny, rekrutovat nové vojáky i rebely, nebo sbírat informace, na jejichž základě vám pak hra generuje nové mise.

Do každého z regionů můžete také poslat jednoho „poradce“ – vědce, inženýra či vojáka. Takový poradce má pak na svou oblast v daném regionu pozitivní vliv, a navíc může zvýšit jeho obranyschopnost sebráním adventího MEC a jeho předělání skrze perk Full Override.

Počítat byste měli ale také s možnou smrtí rebelů během odplaty, jiných misí a také s možností, že jeden z rebelů může být jen Faceless v přestrojení. Vývojáři nadělí Adventu také novou umělou inteligenci, která se bude snažit přesunout jednotky z vedlejších regionů do vaší lokace.

XCom2+2017-01-11+18-26-20-01 zdroj: Archiv

A pokud se bude v některém z regionů cítit Advent pevný v kramflecích, nebude s vybudováním výzkumných budov váhat. V případě, kdy mu takový region zaberete, se pak může o jeho znovuzískání pokoušet silou.

Long War pak přidá ještě možnost vysadit několik posádek najednou, přičemž v takovém případě hrajete každou takovou misi zvlášť. Kdy mod vyjde zatím není jasné, ale tvůrci slíbili, že brzy dodají další detaily.

Tagy: XCOM (série) strategie sci-fi e3 2015

Zdroj: XCOM

Související hry

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)