Nové záběry z hraní Cyberpunku 2077 uvidíte koncem léta

18. 6. 2019 16:20 - Preview
autor: Patrik Hajda

Vychází na platformách: PS4, Windows, Xbox One, PS4 Pro, Xbox One X, PS5, XSX

Cyberpunk 2077 v čele s Keanu Reevesem patří k tomu nejlepšímu z letošní E3. Tedy tak to vnímáme jako diváci. Co se dělo za zavřenými dveřmi, už tolik nadšení nesbírá a své vám o tom poví Šárka v dnešních večerních dojmech. Než jí ale předáme slovo, pozastavme se nad spoustou zajímavých střípků, které vyplavaly z mnoha rozhovorů s tvůrci.

Celá galerie

Jednou z nejzásadnějších informací je potvrzení publikování nových záběrů ze hry pro širokou veřejnost. Cyberpunk 2077 se loni poprvé prezentoval novinářům na E3 za zavřenými dveřmi, následně stejným způsobem na Gamescomu, aby se o pár dní později celé video objevilo oficiální cestou na internetech.

Letos to bude velmi podobné. Cyberpunk 2077 snad nebude na německém veletrhu chybět, ale nové záběry se ukáží celému světu ještě o několik dní později na akci PAX West v Seattlu, která proběhne od 30. srpna do 2. září. Je to za dlouho, ale aspoň víme, kdy to čekat.

Další střípky informací se týkají mapy, na které se hra odehrává. Dosud jsme slýchali jen o městě plném mrakodrapů zvaném Night City, ale podíváte se minimálně do dvou dalších oblastí. Badlands obklopují město a jde o zříceniny budov zaváté prachem, tedy běžnou pustinu. Zde si prý užijete offroadového ježdění a narazíte na gang Nomádů, ke kterému se můžete přidat a plnit pro něj úkoly.

Druhou oblastí bude Cyberspace, tedy virtuální realita, do které se můžete připojit. Půjde o jedno z nejhorších míst, které nabídne obrovská rizika, ale dá se předpokládat, že i velké odměny. Je úctyhodné, že celou hru můžete dohrát, aniž byste někoho zabili, přičemž se na konci příběhu dočkáte jednoho z několika zakončení. Zároveň vás nikdo nebude nutit do pokročilejších implantátů – kromě upgradů HUDu můžete na konci hry vypadat jako docela obyčejný člověk.

Řeč přišla i na dopravní prostředky. Už z dřívějška víme, že v Cyberpunku 2077 budou létající vozidla, ale dostanete se do nich jen v rámci příběhu a nebudete je moct řídit. To samé platí o lodích, ale V naštěstí umí plavat. Aspoň že usednete za volant a řídítka plejády běžných aut a motorek.

Cyberpunk 2077 plakát   Cyberpunk 2077 plakát

V Night City budete vlastnit apartmány a k nim přidružené garáže, ve kterých se vám budou shromažďovat vozidla, z nichž si jedno určíte jako primární. To z toho důvodu, abyste si ho mohli kdykoliv přivolat jako Geralt Klepnu. Není to zas tak divné, když vezmete v potaz, že už dnes máme samořiditelná auta. 

Tvůrci v tuto chvíli ještě netuší, kolik aut vám dovolí vlastnit a kolik druhů ve hře vlastně nakonec bude. Chtějí totiž, aby bylo každé výjimečné a pasovalo do konceptu hry.

Od aut se už přesuňme ke zvířatům, která zatím nebyla moc vidět. S ptáky se prakticky vůbec nesetkáte. Po příběhové stránce totiž před mnoha lety šířili vážné nemoci a vlády rozhodly o jejich vyhubení. Nepovedlo se jim to na sto procent, jelikož gang Placide chová slepice na maso. Nelegálně.

Cyberpunk 2077 plakát   Cyberpunk 2077 plakát

Co se týče koček a psů, tak tam tvůrci ještě nemají jasno. V kancelářích prý probírají, zda do hry zakomponovat další zvířata, nebo jejich nepřítomnost podložit stejnými důvody.

A nakonec tu máme příslib oficiálního merche, především tedy velmi žádané bundy z letošní E3, která se na eBayi prodává za nesmyslné peníze. Nemáte je prý kupovat, protože jim podobné budou později dostupné skrz oficiální eshop CD Projektu.

Ale pokud byste opravdu chtěli originál z americké výstavy, tak dorazte 28. června na náš živý Fight Club Speciál v Jack Daniels Musician Factory, odkud si ji jeden z vás odnese. A dnes večer se můžete těšit na Šárčiny dojmy z prezentace, kterou sami uvidíte až za pár měsíců.

Cyberpunk 2077 vyjde 16. dubna 2020 na počítačích, PlayStationu 4 a Xboxu One.

Tagy: sci-fi RPG kyberpunk E3 2019

Zdroj: VG247, PC Gamer, GamesRadar

Související hry

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)