Nový herní Bond v Quantum Solace

20. 8. 2008 20:20 - Preview
autor: Redakce Games.cz

Boduje rozmanitou herní náplní s alternativním řešením situací a interaktivním prostředím. + VIDEA Z HRANÍ

Příběhová provázanost posledních dvou bondovek bude maximálně využita v nadcházející herní adaptaci, kde se tak mihnou lokace a scény jak z Casino Royale, tak nově příchozího bijáku Quantum Solace. Stejně jako v minulosti půjde především o FPS, ale pokud se dostanete do velkých nesnází, za čímž bude hodně nepřátel v obraze, pomocí tlačítka pro krytí se promptně stáhnete a schováte za nejbližší objekt. Odtud dokážete své soupeře držet v šachu např. střelbou naslepo, nyní však již ve třetí osobě, do které se hraní při podobných příležitostech má automaticky přepínat.

Potěší snaha o maximální míru interaktivity herního prostředí, která má tak ozvláštnit a zpříjemnit přestřelky. Např. hasicí přístroj na zdi, který trefíte, může na čas oslepit vaše protivníky, čehož lze využít pro rychlý útěk, při kteréžto aktivitě se Bond tváří být velkou konkurencí i pro jamajské sprintery.


Vedle střílení často dojde i na sekvence, kdy musíte dle nápovědy na obrazovce stisknout včas adekvátní tlačítko, což je sice moment, který dle mého poněkud vychází z módy, ale budiž. Naproti tomu stealth manévry jsou stále velice populární a právě pro tyhle aktivity jsou tady speciálně navržené úrovně, v nichž se jako Bond musíte proplížit za záda nic netušících stráží s jejich následnou rychlou pacifikací. V rámci stealth vyžití dojde i na scény, kdy ručkujete po zdi až k balkónu, na němž právě stojí nepřítel, co si dopřává kouřovou pauzu. V daný okamžik máte k dispozici - na jedné rozdělené obrazovce, také pohled z jeho vlastních očí pro lepší povědomí, jak ideálně načasovat svůj výpad.

Mluví se dokonce o puzzlech, kam může patřit moment, kdy najednou nevíte, kudy kam. Ovšem při průzkumu hotelu, z něhož mají vést vaše další kroky, narazíte na zapomenutý mobil někoho z personálu, který vás díky textové zprávě navede správným směrem. Podle dosavadních ohlasů správným směrem míří i nový Bond, který vedle sofistikované akce se snahou o inteligentní řešení každé situace nabízí i slušnou porci špionážních aktivit, přičemž bude zajímavé sledovat, jaká hi-tech udělátka nám tvůrci ve finále dají k dispozici. Audiovizuální složka vypadá také slibně - viz dvě nová videa s několika minutami hraní - takže snad se po dlouhé době rýsuje herní Bond, který by mohl uspokojit nejenom své skalní fanoušky.


Quantum of Solace GC gameplay video 1


Quantum of Solace GC gameplay video 2

Quantum of Solace vyjde pro PC, PS3, X360 a Wii letos na podzim - více v dřívějším zpravodajství.
zdroj: GameSpot, GDE

mart

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)