Představena čarodějka z Diablo III

10. 10. 2008 21:21 - Preview
autor: Redakce Games.cz

Vychází na platformách: Windows, PS3, X360, MAC

Devatenáctiletá kouzelnice vynikne alternací časoprostoru. TRAILER, VIDEA Z HRANÍ & CO KONZOLE?

Tou druhou zásadní herní událostí, probíhající souběžně s tokijskou herní výstavou, je každoroční festival BlizzCon. A protože tím nejsledovanějším hitem z dílny Blizzardu je momentálně Diablo III, autoři si dali setsakra záležet, aby hráčům vyrazili dech. Prvně to bylo už samotným zjištěním, že hru si přítomní mohou sami vyzkoušet (vzhledem k relativně rané fázi vývoje dost nezvyklý tah), druhak šlo především o odtajnění třetí hráčské třídy, kterou je nyní oficiálně čarodějka.

Blizzard ji představil opět z pomyslných (tedy fiktivních) zápisků Ad al-Hazira:
    "[...] někteří by si mohli myslet, že jsem proti praktikování kouzelnického řemesla na filosofické úrovni, ale to je ve skutečnosti daleko od pravdy. Haním však jen ty čarodějnice, kteří neuznávají starodávnou tradici a učení, zachovaná po celá tisíciletí v úctě k autoritě a zákonu.

    Mladí studenti z Caldea nedávno propadli uměle zvětšeným historkám jedné z takových čarodějek. [...] A nakonec se kolem potuluje mladá, nezkušená a nebezpečně čarodějská rebelka, zahrávající si se silnými kouzly, kterým ještě nemůže rozumět. Mnohem moudřejší lidé před časem rozhodli, že nebezpečná praxe některých kouzelnických škol by se neměla tolerovat. A je to právě tento druh magie, který tuto čarodějku přitahuje, magie zaměřená na manipulování se základními živly a konstituenty našeho světa.
    Jen si to představte: neoblomná, devatenáctiletá mladice, která si přizpůsobuje čas vlastním choutkám!" [..]
Jejími zásadními čarodějskými schopnostmi bude možnost vrhat zničující elektrické paprsky (tentokrát mající vliv i na předměty v okolí) a vytvářet malé časoprostorové bubliny, v nichž budou věci plynout jiným rytmem. Dle prvních dojmů přítomných se s sní hraje jako s kouzelnicí z dvojky, jen vydrží o něco déle. Vhod přijde řada kouzel na blízko i na dálku, přičemž skilly samotné postavy se budou rozvíjet ve třech kategoriích (Arcane, Conjuring, Storm) po čtyřech až pěti dovednostech v každé řadě.


Diablo III - nový trailer k čarodějnické třídě

Každý ze skillů přitom smíchá některé aktivní (vrhání námrazy, blesků atd) i pasivní dovednost, jako např. rychlost kouzlení, spotřeba many, kritický úder, percentuální poškození nepřítele atd.

Update: Následuje kompilát pěti krátkých záběrů z hraní, které předvádí jednotlivé čarodějčiny schopnosti: rozlepení protivníků ohnivým paprskem (Disintegrate), náhlý přesun z jednoho místa na druhé (Teleport), avizovaná práce s časoprostorovou bublinou (Slow Time), metání fialových paprsků (Magic Missile) a vrhání elektrických blesků (Electrocute).


Diablo III - kompilát záběrů z hraní za čarodějku

Update (21:56): Mike Morhaime, šéf Blizzardu, na předváděčce mj. opět zopakoval, že Diablo III je tím typem hry, kterému by se určitě dařilo i na konzolích. A to i přesto, že autoři by kvůli tomu museli překročit některá technická omezení. Nicméně ani to stále ještě neznamená, že na konzole opravdu dojde...

Update (3:25AM): Pětiminutové souvislé záběry z hraní za čarodějku:


Diablo III - souvislé záběry z hraní za čarodějku

Diablo III pro PC vyjde nejdříve koncem příštího roku - více v našem preview a posledním zpravodajství:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Na prahu Tristramu z Diablo III  [3.10.2008 10:10 - levis]
Diablo III v podzimním světle  [19.9.2008 09:09 - levis]
Fandy vysněné barvy Diablo III v pohybu  [12.9.2008 12:12 - levis]
zdroj: Blizzard & Shacknews

Související hry

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)