Připravte si hlasivky, zpívat zvířátkům v roztomilé plošinovce Fe budete už 16. února

12. 1. 2018 17:00 - Preview
autor: Adam Homola

Vychází na platformách: PS4, Windows, Xbox One, Switch

Explorativní plošinovka Fe vyjde možná dřív, než leckdo čekal. Do tajemného severského lesa plného zvířátek a barev se vydáme už 16. února, a to na PC (pouze Origin), PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch. Fe si chce hráče získat trochu jiným přístupem, kdy budete se všemi živými bytostmi v lese komunikovat skrze písně.

Díky zpěvu si můžete nechat ukázat cestu ptáčky, nechat za sebe bojovat medvědy, nebo nechat rostliny, aby se obsypaly plody, které vám přijdou vhod. Každá rostlina i zvíře má navíc své unikátní chování, atributy i schopnosti, a všechny vám v pohybu lesem pomůžou.

Jednou můžete jen tak hopsat po zemi, jindy skočit srnce na záda a nechat se vozit, a jindy zase plachtit ze stromu na strom jako létající veverka. Všechny schopnosti budou užitečné, neboť vývojáři slibují les plný tajných míst, skrytých artefaktů, starých ruin, zkratek a dalších věcí oživujících už tak zajímavě vypadající herní prostředí.

Fe zdroj: Archiv

Když najednou půjde do tuhého, máte k ruce stealth: možnost schovávání se ve stínech nebo vylezení na vrchol stromu. Tam budete částečně v bezpečí, a navíc odtamtud můžete naplánovat svůj další postup.

Tvůrci potvrdili také podporu pohybového ovládání na Nintendo Switch, kdy lze skrze gyroskopy v Joy-Conech zpívat, a každá písnička bude využívat ještě různé stupně vibrací skrze technologii HD Rumble.

Fe mají na starosti vývojáři ze studia Zoink, které můžete znát například díky humorné plošinovkové adventuře Stick It to the Man!, nebo díky kooperativní akci Zombie Vikings. Zoink ještě kromě Fe chystají puzzle adventuru Flipping Death.

Jestli bude mít Fe tak dobrou hratelnost jako má audiovizuální stránku, máme se v půlce února opravdu na co těšit. Pro EA, která Fe vydává v rámci programu EA Originals, půjde navíc o první letošní pokus, jak zahojit hluboké šrámy na reputaci způsobené loňskou trojicí Andromeda/Payback/Battlefront.

Krátce po Fe pak EA na trh vyšle kooperativní útěkovou „akci“ A Way Out (23. březen), která vypadá neméně sympaticky. Celé to pak ke konci roku završí ambiciózní online akce Anthem od BioWare, ovšem v jejím případě bych se odkladu na první kvartál příštího roku moc nedivil.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Tagy: fantasy adventura plošinovka indie hra

Zdroj: tisková zpráva

Související hry

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)