Revoluce z náklaďáku v Red Faction Guerrilla

9. 7. 2008 12:12 - Preview
autor: Redakce Games.cz

Vychází na platformách: Windows, PS2

Ta elektrárna vám nedá spát. Bedlivě střežená je dost, ale nenašla by se přeci jen cesta, kudy se dostat dovnitř?

Když se vývojářů third-person akce Red Faction Guerrilla ptali, jaký rozdíl je mezi jejich krycím systémem a tím z Gears of War, obě strany nad vyslovenou otázkou moc dobře věděly, že prakticky budou fungovat stejně, přesto však Volition i tohle ustáli: do všech předmětů, za něž se budete moci schovat, totiž zasáhne i zničitelný model prostředí. Hurá, takže nebude stejný jako v Gears! No, jak se to vezme..

Neznamená to totiž, že by krytí ve hře nebylo, protože jej zničí sebemenší rána nebo kulka. Ocitnete se pod palbou, zaběhněte za zeď, protivník ji kus třeba ustřelí - a to je všechno. Dokud na místě něco zůstane stát, byť to bude jen kus stěny, která odpadla po zásahu rakety, vaše postava se přizpůsobí a přikrčí tak, aby ji koukalo pokud možno co nejméně. Potud dobré přizpůsobení se danému prostředí.

V samotném herním světě budete mít své hlavní úkoly, od nichž bude případně možné se vzdálit a tu a tam si splnit nějaké nepovinné, např. misi s elektrárnou v části světa nazvané Oasis. Celý budovní komplex bude bedlivě střežen vládními jednotkami EDF a pokud se na něj vrhnete sami, bude existovat jen minimální šance úspěchu. Asi jako když se v nějaké střílečce vrhnete proti davu nepřátel, aniž byste měli dostatečně nabito.


Ale protože v případě Oasis půjde o lákavou lokaci, jejíž zničení by navíc podnítilo touhu místních po vzpouře, zřejmě se sem budete vracet s každou novou zbraní a bedlivě hledat, jestli by to někudy přecejenom nešlo, jestli by se nenašela skulinka. A pokud už za sebou budete mít nějaké protistátní činy, někteří lidé vás poznají a přidají se, když celou věc odstartujete dostatečně nenápadně. Třeba ukradnete náklaďák, naložíte mu na korbu dynamit, vůz rozjedete proti hlavní bráně a těsně před tím z něj vyskočíte.. a to už jen s odstupem budete sledovat, jak na Marsu začíná další revoluce.

Red Faction Guerrilla vyjde začátkem příštího roku pro PC, Xbox360 a PS3 - více v dosavadním zpravodajství:

První záběry z Red Faction Guerrilla  [24.6.2008 16:16 - levis]
Propracovaná fyzika Red Faction Guerrilla  [20.4.2008 16:16 - levis]
V kabině kráčejícího robota z Red Faction Guerrilla  [7.4.2008 10:10 - levis]
Red Faction Guerrilla z pohledu třetí osoby  [21.2.2008 12:12 - levis&jd]
Kusé info o Red Faction Guerrilla  [6.2.2008 02:02 - jd]
zdroj: IGN

levis

Související hry

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)