Široké taktické možnosti FIFA 09

7. 6. 2008 10:10 - Preview
autor: Redakce Games.cz

Vychází na platformách: Windows, Wii, PS3, PS2, X360, PSP, DS

Od plynulých přechodů z defenzivního stylu hry do útoku až po vlastní nastavení agresivity hráčů. DALŠÍ DETAILY

Letošní ročník fotbalového simulátoru FIFA 09 slibuje slovy EA rovnou na dvě stě padesát klíčových vylepšení. Oproti poslednímu dílu to bude především vylepšený fyzikální model, pohyb hráčů na hřišti bez míče, nové animace a více taktických možností. Jak říká sám producent, v minulém ročníku hráči sami netušili, z jaké strany budou napadnuti nebo kam mají přenést váhu. To se letos změní, protože tentokrát uvidí směr napadení a budou se moci nejen správně natočit, ale také si našlápnout (a v pravou chvíli se buďto střetu se soupeři vyhnout nebo přinejhorším alespoň dopadnout na zem co nejvěrohodněji).

Stejně tak se fotbalisti letos budou více sunout do prostoru, nabíhat si na přihrávky i do uliček a vůbec si různě říkat o míč. I samotné střety mají působit skutečněji, už jen proto, že soupeř nebude jen bezhlavě běžet vedle hráče s míčem, ale okamžitě jej napadne nebo se ho pokusí obrat o míč. Dle dojmů zahraničních redaktorů se zlepšilo i nabíhání na hlavičky a pohyb před soupeřovou brankou.

Vůbec největším přínosem má být možnost nastavit si vlastní styl hry a týmovou taktiku, čehož docílíte vybalancováním několika různých ukazatelů (od agresivity po mentalitu nebo šíři rozmístění hráčů po hřišti). Takto si snadno nastavíte vlastní ofenzivní i defenzivní taktiky, které se nakonec přiřadí čtyřem tlačítkům na ovladači a snadno změní kdykoliv během hry. Totéž má nicméně zvládat i protivník, šachující s taktikou nejčastěji po obdrženém nebo naopak vstřeleném gólu. Svým způsobem půjde nejspíš o obdobu TeamVision AI z loňského Pro Evolution Soccer 2008, snad jen účinnější a pohotovější.


další screenshoty hledejte v galeriích GamesRadaru (PC, PS3, PS2)

Změn se dočká také systém kolizí, který bude čerstvě počítat s rychlostí hráčů, jejich váhou i fyzickou zdatností. To se mimo jiné projeví i v takových drobnostech, jako je zpracování míče ze vzduchu. Po grafické stránce lze též čekat drobný posun, kde si vedle lepšího nasvícení či věrohodnějších barev prý všimnete především nově nasnímaných animací (o tom více v předchozím článku).

FIFA 09 vyjde jako obvykle koncem září pro PC, Xbox360, PS3, Wii a PS2.
zdroj: PSM3 UK

levis

Související hry

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)