Souhrn videí z tiskové konference Nintenda

13. 6. 2019 16:30 - Preview
autor: Patrik Hajda

Vychází na platformách: Windows, PS3, X360

Sérii konferencí z E3 zakončilo Nintendo se svým Directem, ve kterém se objevilo několik vítaných překvapení, návraty spousty starých známých, nové informace o zástupu očekávaných her a mnoho dalších roztomilých výtvorů. Víc než 40 nadcházejících her jsme pro přehlednost hodili do jednoho článku.

Nintendo si připravilo krátké video shrnující naprostou většinu svých oznámení, která jsou dále v textu podrobněji rozepsána a doplněna o trailery a obrázky.

Alien: Isolation – letos

Ještě letos si na Switchi zahrajete výbornou hororovou adaptaci kultovní filmové série Vetřelec. Vžijete se do role Amandy, dcery Ellen Ripleyové, a pokusíte se najít svou matku, která je pohřešovaná už 15 let. Nečekejte zběsilou akci, ale pomalý stealth s děsivým nepřítelem v zádech.

Celá galerie

Animal Crossing: New Horizons – 20. března 2020

Dlouho očekávaný Animal Crossing se konečně pořádně představil trailerem i záběry z hraní. Malebná grafika vykresluje opuštěný ostrov, který se stane vaším domovem. Budete pěstovat různé plodiny, sbírat suroviny, vyrábět z nich užitečné předměty... Zkrátka ideální hra pro milovníky Stardew Valley. Více v samostatném článku.

Celá galerie

Astral Chain – 30. srpna 2019

Nová hra od tvůrců Bayonetty se konečně pořádně představila (viz záběry z hraní). V roli elitních policistů bojujete proti mimozemské invazi s pomocí takzvaných Legionů – bojových robotů s různými schopnostmi, které můžete v průběhu boje libovolně měnit. Kromě soubojů se projedete na motorce, vyslechnete podezřelé a spojíte se proti invazi s ostatními policisty.

Celá galerie

Cadence of Hyrule – 13. června 2019

Znáte rytmický dungeon crawler Crypt of the NecroDancer? Tak Cadence of Hyrule je v jádru úplně stejná hra, jen ve světě Zeldy. Chcete-li v náročném rogueliku přežít, musíte se hýbat i bojovat do rytmu energické hudby. Jakýkoliv přešlap vás vyvede z míry a připraví o multiplikátor. Každopádně jde o jedinou hru svého druhu.

Celá galerie

Catan – 20. června 2019

Kdo by neznal Osadníky z Katanu. Jedna z nejrozšířenějších stolních her na světě se před lety dočkala své digitalizace na počítačích a telefonech, aby se konečně dočkali i majitelé Switche. Osadníci dnes platí za vstupní hru do světa deskovek. Pokud už se však ve stolních hrách nějakou dobu pohybujete, pak vám toho Catan moc nenabídne.  

Catan

Collection of Mana – 11. června 2019

Jak už název napovídá, od včerejšího dne si můžete zahrát první tři díly série Mana – Final Fantasy Adventures (1991), Secret of Mana (1993), Trials of Mana (1995). Kolekce klasických JRPG je vhodná jak pro nostalgiky, tak nové hráče, kteří chtějí proniknout do světa Many.

Celá galerie

Contra Anniversary Collection – 11. června 2019

A další návrat další klasiky v jednom balíčku. Akční plošinovka plná namakaných borců s velkými kvéry se dočkala úctyhodného počtu dílů, z nichž v rámci kolekce dostanete přístup k desíti nejikoničtějším z nich. Opět tedy můžete zavzpomínat na časy dávno minulé a klidně už dnes.

Celá galerie

Contra: Rogue Corps – 25. září 2019

Série Contra zjevně ještě neřekla své poslední slovo a chystá nový díl. Opět půjde o zběsilou střílečku, která si z přehánění vůbec nic nedělá. Jen to tentokrát vypadá a zní zase o něco líp. Navíc se můžete pustit do ještě brutálnějšího multiplayeru.

Celá galerie

Daemon X Machina – 13. září 2019

Světu zase pro změnu hrozí zkáza. Lidstvo naštěstí disponuje pokrokovými robotickými mechy, do kterých se nasoukáte a ukážete svým nepřátelům, jakou že to udělali chybu. Svého mecha můžete upravit k obrazu svému před bojem i v jeho průběhu, kdy se vám třeba zalíbí některá ze součástek padlého mecha ovládaného zlou umělou inteligencí.

Celá galerie

Dauntless – konec 2019

Dauntless je momentálně exkluzivní hrou Epicu a jde v podstatě o čistě multiplayerového Monster Huntera. Hra se chlubí 10 miliony hráčů, takže není divu, že se časem dostane i na jiné platformy. Jednou z nich bude i Switch někdy ke konci letošního roku.

Celá galerie

Dead by Daylight – 24. září 2019

Populární hororová akce Dead by Daylight není zrovna z nejmladších portů (za dva dny oslaví třetí narozeniny). Ale lidé se zjevně rádi převlékají za sériové vrahy, kteří brutálními způsoby popravují nevinné studenty v hlubokých lesích. A zjevně se dost z nich rádo nechá takovým vrahem nahánět, jelikož tenhle kousek je čistě asymetrickým multiplayerem.

Celá galerie

Doom Eternal – 22. listopadu 2019

Tohle není žádné překvapení. Doom z roku 2016 se na Switchi už nějakou dobu hřeje a na rozdíl od Wolfensteina jde o povedený port. Letošní Doom Eternal se rovněž podívá na malé přenosné zařízení od Nintenda. Kdy? Stejně jako všude jinde koncem listopadu.

Celá galerie

Dragon Quest Builders 2 – 12. července 2019

Série Dragon Quest u nás sice není tolik populární jako ve světě, ale možná to dvě novinky pro Switch změní. Dvojka Builders se dá pro jednoduchost přirovnat Minecraftu a Portal Knights, takže pokud vás baví tento styl her, tak tady ho dostáváte spolu se světem Dragon Questu.

Celá galerie

Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age – 27. září 2019

A tohle už není žádná odbočka, ale plnohodnotný díl původní série Dragon Quest v definitivní edici. Strom Ygdrassil si vybral svého hrdinu, aby zachránil svět Erdrea před zničením. To můžete udělat v moderní grafice nebo v původním starém vzezření (mezi oběma můžete libovolně přepínat). Definitivní edice obsahuje nové příběhy, vedlejší mise, monstra, zvuky a soundtrack.

Celá galerie

Empire of Sin – jaro 2020

John Romero představil svou novou hru, kterou je mafiánská tahovka s inspirací v XCOMu. Jako jeden z bossů válčíte v 20. letech minulého století o nadvládu nad Chicagem. Souboje jsou řešené tahově s různými rolemi vašich mafiánů, mimo ně budujete své impérium skrz prodej drog a alkoholu. Trochu mi to připomíná Omertu, ale snad to dopadne líp. Více se dozvíte v samostatném článku.

Celá galerie

Final Fantasy Crystal Chronicles Remastered Edition – zima 2019

V dalším JRPG slavné série Final Fantasy se s partou hrdinů známou jako Crystal Caravans vydáte pátrat po velmi vzácné tekutině myrrh, která jako jediná dokáže očistit krystal chránící celý svět před smrtícím plynem. Remaster 15 let staré hry nevylepší pouze grafiku, ale přidá i nové lokace a dungeony. Počítá se i s online kooperací pro čtyři hráče.

Celá galerie

Fire Emblem: Three Houses – 26. července 2019

Máte na to, stanout před třídou jedné ze tří kolejí a vlít do svých studentů své vlastní bojové zkušenosti? Budete muset, jelikož vaši bývalí spolužáci dělají totéž a zbrojí proti vám. Poté, co vycvičíte své studenty, uděláte z nich partu a s tou se pustíte do tahových soubojů. Kromě traileru dostáváme i záběry z hraní.

Celá galerie

Hollow Knight: Silksong – brzy

Co bylo původně jen pouhým DLC pro původní plošinovku Hollow Knight, nakonec tvůrcům natolik nabobtnalo, že se z něj rozhodli udělat plnohodnotné pokračování. Mění se hlavní hrdina z původního rytíře na novou Hornet, která má být ještě pohyblivější a zajistit tak o něco svižnější akci. Prvky metroidvanie se ale nevytratí. Víc v samotném článku.

Celá galerie

Just Dance 2020 – 5. listopadu 2019

Co by to bylo za tiskovou konferenci Ubisoftu bez dalšího dílu Just Dance, kterého se letos dočkají i majitelé Switche. V základu je pro vás připraveno 40 písniček včetně God is a Woman od Ariany Grande a High Hopes od Panic! At The Disco. Zároveň dostanete na měsíc přístup zdarma k databázi dalších 500 songů, mód s choreografiemi vhodný pro děti a možnost kooperace.

Celá galerie

Luigi’s Mansion 3 – letos

Duchařina, ve které má hlavní roli nikoli jen jeden Luigi, ukázala hodně ze své hratelnosti. Lov duchů vysavačem v děsivých vilách nebude nic lehkého, když po vás půjde spousta jiných nepřátel, zatímco se musíte vyvarovat mnoha pastí a vyřešit spoustu hádanek. S některými pomůže Gooigi, slizký Luigi, který umí procházet mřížemi a nevadí mu bodce. A i tuhle hru si můžete zahrát s kamarády.

Celá galerie

Mario & Sonic at the Olympic Games Tokyo 2020 – listopad 2019

Sice nás nikoho nenapadlo, že bychom se dočkalo tohoto oznámení, ale jde o jeden z nejsmysluplnějších titulů E3. Japonské studio přeci musí poctít Olympijské hry ikonickou videohrou, když se konají v hlavním městě Tokiu. Těšte se na zástup disciplín včetně čtyř nových – skateboardingu, karate, surfingu a horolezectví.

Celá galerie

Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order – 19. července 2019

Vážně jsem netušil, že se budu víc těšit na tuto bojovku než na očekávané Marvel's Avengers od Crystal Dynamics. Ale zatím to tak vypadá. Třetí díl Marvel Ultimate Alliance slibuje obrovský zástup všech profláknutých i méně známých hrdinů a záporáků, kteří svedou mnohé boje na život a na smrt. Víc v samostatném článku.

Celá galerie

Minecraft Dungeons – jaro 2020

Mojang po původním Minecraftu chystá svou teprve druhou hru, která vypadá jako Minecraft, je ze stejného světa, a původní titul má dokonce i v názvu, ale skutečně jde o něco úplně jiného. Minecraft Dungeons je totiž diablovka, ve které není crafting ani budování pevností. Prostě a jednoduše rubačka ve známém světě, kterou si můžete dát v kooperaci čtyř hráčů.

Celá galerie

My Friend Pedro – 20. června 2019

Zajímalo by mě, jestli existuje hra, kterou by Devolver nevydal. Vydavatelství nechybí odvaha a s ničím se nemaže (nejlepším důkazem jsou jejich tiskové konference z E3). My Friend Pedro není zas tak bláznivá hra, ale vypadá skvěle. Akce plná krve se střelbou, která neustává a parádními pohyby, které celku dodávají styl? To si nechám líbit.

Celá galerie

New Super Lucky's Tale – podzim 2019

Původní Super Lucky's Tale se letos dočká kompletní reimaginace. Nezůstane kámen na kameni, každá úroveň se dočká zásahu shůry, objeví se nové puzzly, prostředí, nepřátelé, úkoly, minihry i tutoriálové pasáže. Nostalgikové tak dostanou porci zábavy navíc, všichni ostatní roztomilou plošinovku.

Celá galerie

Ni No Kuni: Wrath of the White Witch – 20. září 2019

Japonské akční RPG z roku 2013, které původně vyšlo jen na PlayStationu 3, se letos podívá na počítače, PlayStation 4 a Switch. Co je trochu zvláštní, tak v případě PC a PS4 půjde o remasterovanou verzi, zatímco na Switchi si musíte vystačit s původní, nezměněnou hrou. 

Celá galerie

No More Heroes III – 2020

Suda51 pracuje na dalším pokračování akční série No More Heroes. Třetí díl se odehrává deset let po prvním a sleduje Travise Touchdowna při návratu do bývalého domova v Santa Destroy. Na nebi ho překvapí obrovská loď, která ho rozhodně nenechá chladným. A zabijáci už se ženou jeho směrem...

Celá galerie

Oninaki

Oninaki se inspiruje u japonských RPG staré školy a chce doručit stejný zážitek dnešním hráčům na Switchi, PlayStationu 4 a Steamu. Ve hře se stanete převozníkem duší do posmrtného života, ale vaši rovnováhu naruší tajemná dívka Linne. Od setkání s ní vás začne doprovázet smrt a krev jiným způsobem, než na který jste coby převozníci byli zvyklí.

Celá galerie

Panzer Dragoon Remake – zima 2019

Arkádová střílečka Panzer Dragoon letos dostane moderní vzhled, zvuk a ovládání díky remaku. Chopte se jednoho z bájných draků vybaveného mocnými zbraněmi a zastavte zlého Prototyp draka při jeho cestě k hoře. Nic víc než čirou akci zde nehledejte.

Celá galerie

Pokémon Sword and Shield – 15. listopadu 2019

Očekávané RPG Pokémon Sword and Shield se nám blíže představilo už před samotnou E3, ale na ní samozřejmě nemůže chybět. Hra je na místě k vyzkoušení, tak doufejme, že se některému z našich vyslanců podaří poskytnout dojmy. Nevypadá to totiž vůbec špatně, hlavně díky gigantickým Pokémonům, viz článek.

Celá galerie

Resident Evil 5 + Resident Evil 6 – podzim 2019

Série Resident Evil je v kurzu a jak to tak vypadá, časem budou na Switchi úplně všechny díly. Jenom letos se příznivci hororu dočkají pátého a šestého dílu, obou se všemi vydanými DLC a podporou kooperace.

Celá galerie

Spyro Reignited Trilogy – 3. září 2019

Dráček Spyro se loni vrátil ve výborném remaku rovnou se všemi třemi díly a mně bylo líto pouze toho, že si tak krásnou hru nemohu zahrát v handheldu. Ale to se brzy změní! Celá trilogie se zanedlouho dostane na Switch, takže budete moct prožít mnohá dobrodružství s fialovým drakem, který zachraňuje kolegy v malebném světě.

Celá galerie

Stranger Things 3: The Game – 4. července 2019

Třetí sezóna seriálu Stranger Things se nezadržitelně blíží a s ní i první herní adaptace. Ta se ale od původního konceptu poměrně vzdaluje. Půjde totiž o akční hru, ve které ikoničtí hrdinové řeší různé hádanky a bojují se spoustou nepřátel v pixelartové grafice. Nevypadá to vůbec zajímavě a to je škoda.

Celá galerie

Super Mario Maker 2 – 28. června 2019

Super Mario Maker 2 bude bezpochyby jedním z největších letošních hitů Nintenda. V tomto případě jsme na představení nemuseli čekat až na E3, jelikož jsme před měsícem dostali vydatný Direct. Jak už název hry napovídá, dostanete du rukou mocné nástroje na tvorbu vlastních úrovní pro Maria.

Celá galerie

Super Smash Bros. Ultimate + Dragon Quest XI (léto 2019) + Banjo-Kazooie (podzim 2019)

Výborná bojovka naplněná desítkami hrdinů ze všech možných univerz se letos dočká další várky roztodivných postav. Nejprve ze hry Dragon Quest XI, později z Banjo-Kazooie. A ještě později určitě z něčeho dalšího, protože popularitě této hry se přiblíží jen málo titulů. A prostoru pro nové postavy je stále dost.

Celá galerie

The Dark Crystal: Age of Resistance Tactics – letos

Netflix sliboval, že na E3 ukáže svou snahu dostat se do her a The Dark Crystal je jednou z prvních vlaštovek. Úplně původně jde o film z roku 1982, kterému bude dějové předcházet nový desetidílný seriál od Netflixu s premiérou 30. srpna. Fantasy hra bude sledovat epizody seriálu, ale taky pokračovat i za jeho hranice. Jádrem budou tahové souboje a spousta unikátních válečníků.

Celá galerie

The Elder Scrolls: Blades – podzim 2019

Vzhledem k tomu, že Bethesda během loňské E3 vydala na Switchi Fallout: Shelter, není oznámení Blades žádným překvapením. My v redakci z mobilního dungeon crawleru zrovna nejásáme, ale doufáme, že za pár měsíců/let půjde o dost jinou, vyladěnou hru, která nás nebude na každém kroku zdržovat čekáním na odemčení bedny.

Celá galerie

The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 (pracovní název) – v budoucnu

V tohle snad ani nikdo nedoufal. Tedy, ne že bychom po pokračování Breath of the Wild neprahli, ale takhle brzké oznámení nás zaskočilo nepřipravené. Sice se toho moc nedozvídáme, ani žádné datum, ale je prostě dobré vědět, že nás někdy v budoucnu na Switchi (či na nějaké jeho evoluci) čeká další, jistě bombastické dobrodružství. Své ke hře řekl Adam (kdo jiný) v samostatném článku.

Celá galerie

The Legend of Zelda: Link's Awakening – 20. září 2019

Na další novou obrovskou Zeldu si ještě pár let počkáme, ale za několik málo měsíců se opět staneme mladým hrdinou v ambiciózní akční adventuře Link's Awakening. Poctivý remake 26 let staré hry z Game Boye před vás postaví nepřátele z Maria, zatímco se snažíte uniknout nástrahám tajuplného ostrova a ve finále i jemu samotnému. Víc v samostatném článku.

Celá galerie

The Sinking City – podzim 2019

Lovecraftovská detektivka vychází na „velkých“ platformách už tento měsíc, ale pokud byste v jejím případě upřednostnili Switch, pak se na vás koncem roku usměje štěstí. The Sinking City se odehrává ve městě plném podivných monster, ve kterém řešíte běžné i zcela podivné případy po vzoru her se Sherlockem. Vážně doufám, že mě tenhle velmi očekávaný kousek nezklame.

Celá galerie

Trials of Mana – začátek 2020

Hra v Japonsku známá jako Seiken Densetsu 3 vyšla v roce 1995 a zkraje příštího roku se vrátí v remaku Trials of Mana. Příběh japonského RPG sleduje tři dějové linky se šesti hratelnými hrdiny, kteří pátrají po legendárním meči, s jehož pomocí dokážou porazit boha monster. Původní hra umožňovala spolupráci dvou hráčů, tak snad se tento prvek nevytratí.

Celá galerie

Wolfenstein: Youngblood – 26. července 2019

Wolfenstein II: The New Colossus je výborná hra. Bohužel to neplatí o její Switch verzi, která je ukázkovým příkladem velmi špatného portu. Switch má své limity, na které střílečka naráží ze všech možných stran. Obavy z portu Wolfenstein: Youngblood, ve kterém hrajete v koopu za Blazkowiczovy dcery, jsou tak oprávněné a tvůrci nás mohou jedině překvapit.

Celá galerie

Zaklínač 3: Kompletní edice – letos

Co se zprvu zdálo jako velmi těžko uvěřitelný drb, je nakonec ještě neuvěřitelnější pravda. Třetí Zaklínač na Switchi. K tomu vážně není moc co dodat. Snad jen, jak moc ošklivá ta hra musí být, aby ji rozeběhlo mobilní zařízení. Více o portu v článku.

Celá galerie

Tagy: akční sci-fi fantasy RPG remake adventura FPS kooperace taktická logická JRPG hudební pixel art dobrodružná taneční pokémoni Netflix roguelike akce nintendo Zelda remaster the legend of zelda E3 2019

Zdroj: tisková konference

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)