Střílení motýlů v Crysis Warhead

2. 7. 2008 20:20 - Preview
autor: Redakce Games.cz

Vychází na platformách: Windows

Doplňující střípky k příběhu, dodatečným detailům v grafice i nové protipirátské protekci.

Nedávno se detailně představil nástupce sci-fi střílečky Crysis Warhead, k níž jsou vedle čtyřech obrázků čerstvě i doplňující střípky. Zahraničním kolegům se podařilo být u toho, když vývojáři z Cryteku zrovna demonstrovali jeden z prvních levelů hry, Ambush. Za zmínku stojí připomenout, že hra začne v ten moment, kdy bude hl. hrdina Psycho odvolán ze své odstřelovací pozice při útoku na přístav, a skončí tehdy, kdy se znovu potkává s Nomadem na palubě letadlového křižníku.

Již na první pohled bude prý mnohem intenzivnější, než jak tomu bylo v původní hře: mariňáci vyskakující z transportů, rádio plné hlášek a nadávek, letecká podpora ve vzduchu provádějící těžké bombardování. Celkově prý velice hlasitý a nabitý zážitek, jako kdyby si jednička zachovala energii a ráz úvodu levelu Assault. A posun je to i po grafické stránce, protože detaily jako póry v obličeji jsou tentokrát vidět i ve verzi pro DirectX 9. Co se týče lokací, Warhead bude zasazen do těch míst ostrova, které severokorejští vojáci určili pro skladování výbušnin a parkování ozbrojených vozidel.

Co se týče autory často kritizováného pirátství, nehodlají se spoléhat na dobrosrdečné hráče a trochu prodejem napomoci tím, že do hry implentují nějakou silnější ochranu proti kopírování. Prý se přitom ale snaží myslet na to, aby tím nebyli znevýhodněni ti, co si hru opravdu koupí (jako tomu často bývá např. u ochrany Starforce). A pokud byste měli dostat vztek, ve hře se objeví nový způsob odreagování, nad nímž ochránci přírody asi sprásknou ruce: mezi vysokou trávou budou tentokrát totiž poletovat motýli, které s trochou zručnosti pochopitelně budete moci odstřelit.


Šéf Cryteku také ujistil, že hra skončí rozumně a tak, aby nikoho nenechala v rozpacích, jak tomu zřejmě u mnohých bylo v jedničce. A co do budoucna? PC jako platforma stále odepsané není, i když Crytek už by další čistě pcčkový sólo titul v tuhle chvíli, tzn. po zkušenostech s prodejem Crysis, nedělal, a když už, tak jedině něco multiplayerového. Ale kdo ví, co přijde, protože Yerli znovu nevyvrátil případné další Crysis, tentokrát točící se okolo vojáka Propheta, a vedle toho potvrdil, že jeho tým již pracuje na nějaké konzolové střílečce.

Crysis Warhead vyjde koncem roku pro PC - více v našem preview a předešlém zpravodajství:

Crysis Warhead teaser trailer  [26.6.2008 23:23 - levis]
Crysis Warhead - další tři obrázky  [17.6.2008 21:21 - levis]
Premiéra obrázků z Crysis Warhead  [16.6.2008 21:21 - levis]
Crysis Warhead objasněn  [5.6.2008 15:15 - levis]
Pouták na Crysis Warhead  [4.6.2008 18:18 - jd]
zdroj: IGN, PC Zone, diskusní fóra

levis

Související hry

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)