V Lost Ember se v roli vlka (a jiných zvířat) vydáte po stopách zaniklé civilizace

23. 8. 2016 13:34 - Preview
autor: Honza Konfršt

Vychází na platformách: PS4, Windows, Xbox One, PS4 Pro, Switch, Xbox One X

Atmosféra videa z Lost Ember u řady z vás určitě vyvolá vzpomínky na melancholický zážitek z Flower, ale realita obou her je dost odlišná. V Lost Ember se totiž ujmete role vlka, který jednak sám prozkoumává krajinu, aby odhalil důvod pádu lidské civilizace, ale navíc se umí vtělit do celé řady dalších zvířat, a využít jejich specifické schopnosti.

Lost Ember, stejně jako Flower, upřednostňuje relaxační hratelnost před vším ostatním, ale zároveň klade větší důraz na vyprávění příběhu skrze vzpomínky manželského páru, který byl nejenom svědkem pádu civilizace, ale dost možná v něm dokonce sehrál určitou roli. Jakou, to už je cílem snažení hráče v krajině, kterou po lidech ovládla příroda.

Zlaté časy metropole Machu Kila jsou dávno ty tam, domy a chrámy zabrala příroda. Co se stalo, ale i proč se to stalo, musí zjistit hráč nejenom v kůži rychle a ladně se pohybujícího vlka, ale díky zmíněné možnost ovládnout jiná zvířata i v rolích ptáka, ryby nebo třeba krtka. Logicky se tak v kůži jednotlivých zvířat budete pohybovat na zemi, ve vodě, ve vzduchu a zřejmě i pod zemí.

Tvůrci z Mooneye Studios se momentálně připravují na spuštění Kickstarter kampaně, kterou ale nerozjedou, dokud nenasbírají 5000 fanoušků. Zatím jsou někde na polovině. Pokud vás trailer zaujal, můžete se k nim přidat na homepage hry.

Datum vydání hry logicky neznáme, Lost Ember ale vyjde na PC a současných konzolích - pokud tvůrci úspěšně projdou KS kampaní...

Tagy: surrealismus adventura vlci indie hra explorativní adventura

Zdroj: VG247, tisková zpráva

Související hry

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)