Retro GamesPlay – Exhumed

11. 5. 2018 15:30 - Retro
autor: Redakce Games.cz

Ze všech stříleček, co vyšly v devadesátých letech na enginu Build, je nejznámější bezpochyby Duke Nukem 3D. Spousta z nás by si vzpomněla ještě na Blood, Shadow Warrior a třeba Redneck Rampage, ale kolik z vás by jmenovalo Exhumed? Ne že bychom vás chtěli podceňovat, ale zrovna Exhumed k veleznámým kouskům určitě nepatří.

Možná i proto, že ji jako Exhumed nemusíte vůbec znát. Sice se pod takovým názvem prodávala v Evropě, ale na americkém trhu šla na pulty obchodů jako PowerSlave. Vzhledem k použití enginu Build je vcelku jasné, že se tentokrát nebavíme o závodním simulátoru či budovatelské strategii.

Exhumed je typickou „buildovskou“ střílečkou z vlastních očí, která ale hned na první pohled zaujme svým zasazením: ve starověkém Egyptě se dodnes moc her neodehrává, a stříleček už vůbec ne. Hra si svého času zrovna nejvyšší známky v recenzích nevysloužila, ale o žádný propadák taky rozhodně nešlo.

Proč stojí Exhumed za řeč a za ukázku, vám už dnes předvedou Honza s Pavlem. A vy se jich můžete během živého vysílání na chatu na YouTube ptát na všechno, co vás napadne.

Tagy: akční retro fantasy

Zdroj: Vlastní

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)