Retro GamesPlay – hrajeme akční RPG Nox

11. 1. 2019 15:30 - Retro
autor: Redakce Games.cz

Vychází na platformách: Windows

V dnešním Retro GamesPlayi se podíváme na klasiku z roku 2000 o Jackovi, mladém pozemšťanovi, kterého nadpřirozené síly přenesou do paralelního vesmíru, kde musí zabít zlou čarodějnici a její armádu nekromantů, aby se mohl vrátit domů. Kromě příběhu Nox nabídla i multiplayer, v datadisku pak dokonce i kooperativní hru více hráčů.

Nox přišla v rámci žánru s několika inovacemi, hráč například vidí jen ty nepřátele, které by mohl Jack opravdu vidět ze svého úhlu. Hratelnost se zásadně liší podle třídy, již jste si na začátku mohli zvolit, a spolu s ní se odlišně odvíjí také příběh. Systém je poměrně komplexní a umožňuje různé kombinace kouzel a pastí, což v té době nebylo úplně obvyklé.

U dnešního Retro GamesPlaye bude jako téměř vždy přítomný Honza s Pavlem, kteří vám přečtou dobové recenze a nějaké ty perličky z vývoje. Startujeme v šestnáct hodin, ladit nás můžete jako obvykle buď tady, nebo našem YouTube kanále, kam do chatu během živého vysílání máte možnost klást své všetečné otázky.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Tagy: akční retro fantasy RPG

Zdroj: vlastní

Související hry

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)