10 nejdražších herních položek na Steamu

9. 2. 2019 10:05 - Téma
autor: Václav Pecháček

Každou chvíli vás informujeme o různých akcích a slevách, obecně vzato o způsobech, jak co nejvíc ulehčit vaší peněžence. Zapomínáme přitom na čtenáře, kteří právě vyhráli loterii a chtějí svoje finance rozfofrovat co nejepičtějším... pardon, nejpařanštějším způsobem. Právě jim se určitě bude hodit následující seznam, v němž se podíváme na nejdražší herní položky na Steamu.

Aby bylo jasno, z nejdražších nabídek jsme vyfiltrovali různé pomůcky pro 3D tiskárny, grafické či vývojářské programy nebo dračáková pravidla – zajímají nás jen a pouze hry, a to včetně bonusů, rozšíření a dalších periferií. Při řazení nebudeme brát v potaz současné slevy. A teď už se na tu přepychovou desítku, z níž by strýček Skrblík s kvákáním pošel na infarkt, pojďme podívat.

10. Kou Shibusawa Archives Vol.6-11 – 390 €; 10 066 Kč

Nejdražší hry na Steamu zdroj: Archiv

A začínáme pořádnou exotikou. Desátou příčku si pro sebe ukořistila japonská kolekce Kou Shibusawa Archives, kde najdete slušný nášup strategických titulů. Jsou tu značky Romance of the Three Kingdoms, Nobunaga’s Ambition, Genghis Khan nebo RPG Uncharted Waters II. Zvlášť Nobunaga’s Ambition na mě působí dosti pozitivním dojmem, jen je mi už teď jasné, že bych do každé z her musel nacpat asi tak sto padesát hodin, abych jim začal pořádně rozumět.

Balíček je na Steamu momentálně v 51% slevě za nicotných 191 €.

9. Playism Bundle – 402 €; 10 376 Kč

Nejdražší hry na Steamu zdroj: Archiv

V Japonsku ještě zůstaneme, protože nás tam udrží obchod a vydavatelství Playism, podle něhož se jmenuje další bundle. Je to ohromná kombinace samostatných her a nejrůznějších DLC, přičemž málokterá položka přesáhne individuální cenu 10 €. Přehoupnou se přes ni například adventura D4: Dark Dreams Don’t Die nebo akční Astebreed.

I tahle hromada her je momentálně výhodnější: díky 62% slevě stojí 153 €.

8. NISA RPG Bundle – 413 €; 10 660 Kč

Nejdražší hry na Steamu zdroj: Archiv

Poslyšte, já sám vím, že to začíná být poněkud jednotvárné, ale vydržte ještě chviličku – slibuju, že tohle je poslední japonská sbírka, kterou v dnešním žebříčku uvidíte. Zkratka NISA je zkratkou NIS America, NIS je zkratkou Nippon Ichi Software, no a tak se touhle zkratkovou matrjoškou dostáváme až k informaci, že tenhle bundle je plný japonských RPG.

Jestli vás zajímá série Disgaea nebo Criminal Girls: Invite Only (pozor, Steam varuje, že tam můžete potkat kreslené nahotinky!), pak svých 400 € (v momentální slevě jen 184 €) v žádném případě nemůžete utratit líp.

7. Rebellion Anthology – 459 €; 11 847 Kč

Nejdražší hry na Steamu zdroj: Archiv

Japonci si svých pět minut na vycházejícím slunci užili a my se konečně dostáváme taky na západ. Další bundle v sobě sdružuje hry pod vlajkou vývojářů a vydavatelů Rebellion, což znamená hlavně značku Sniper Elite. Kromě základních her se takhle dostanete i k, počkejte chvilku, jen to spočítám… ano, DESETI MILIARDÁM nejrůznějších DLC. Jenom pro Sniper Elite 4 jich je 12!

Zas tak moc střílet Hitlera mezi nohy nepotřebuju, ale kdo by měl jiný názor, může využít momentální 71% slevy a balíček si pořídit za 131 €.

6. ADR-Labelling Game – 484 €; 12 493 Kč

Nejdražší hry na Steamu zdroj: Archiv

Dovolte mi, abych vám představil ten největší bizár z celého výběru. Tenhle článek by měl lepší pointu, kdyby se ADR-Labelling Game umístila na prvním místě, ale i na šestém je to docela úsměvné. Celá hra je založená na tom, že musíte na různé návěsy a kamiony správně nalepit varovné nálepky, které podle regulí musí upozorňovat na nebezpečný náklad.

Je to v zásadě učební pomůcka pro všechny, kteří něco takového potřebují pro svou práci nebo licenci, takže je diskutabilní, zda se vůbec jedná o hru, ale „Game“ je v názvu, tak ji tady máte. 500 €. Ufff. To už bych radši riskoval, že na kamion s nitroglycerinem omylem nalepím mrtvou rybu.

5. EVE Online: 15400 PLEX – 500 €; 12 906 Kč

Nejdražší hry na Steamu zdroj: Archiv

Ani další položka striktně řečeno není hra, ale rozšíření to je. Kdo chce v EVE Online něco znamenat, ten musí být buď mimořádně talentovaný podnikatel/podvodník, nebo si zaplatit. A 500 € už vám zajistí docela slušné živobytí. Třeba zaplacení 30 dní herního času stojí 500 kousků alternativní měny PLEX a tenhle rozkošný balíček jich poskytne 15 400.

Jestli jsou mezi vámi tací, kdo pošilhávají po úžasných dobrodružstvích, která nám tu čas od času popisuje Mars Vertigo, a zároveň jsou obscénně bohatí, páté místo by mohlo být jejich šampionem.

4. The Codemasters Complete Collection – 679 €; 17 526 Kč

Nejdražší hry na Steamu zdroj: Archiv

Dámy a pánové, sice se už teď dostáváme do poměrně absurdních částek, ale věřte mi, že zdaleka nekončíme. Ani skoro sedmiseteurová cenovka nevyšvihla Codemasters na stupně vítězů. Vyšvihnout se na ně ale díky tomuhle balíčku můžete vy sami, protože se v něm nachází posledních 8 ročníků série F1 včetně toho nejnovějšího, který je skutečně vynikající a za plnou cenu by vás vyšel na 55 €.

Samozřejmě se nabízí otázka, k čemu byste pak potřebovali ty minulé ročníky, ale to už nechám na vás. Navíc to není všechno – v bundlu se skrývá ještě DiRT Rally, Grid 2 i Grid Autosport, a trochu překvapivě i velice nezávodní Rise of the Argonauts, což je dost staré, ale dost příjemné dobrodružství z mytického Řecka.

Momentální sleva balíček sráží na 144 €.

3. Eidos Anthology – 832 €; 21 475 Kč

Nejdražší hry na Steamu zdroj: Archiv

Tramtarará! Bronzová medaile míří za bundlem, který v současné masivní 91% slevě ani moc nepřevyšuje cenu běžné AAA hry. Za 75 €, tedy něco pod 2 000 Kč, na vás čeká vskutku impozantní kopa her. Jsou tu starší díly Tomb Raidera, Thiefa, Just Cause, pak série Dungeon Siege, Kane & Lynch, z novějších her Deus Ex: Human Revolution i Mankind Divided, Life is Strange nebo Sleeping Dogs, a k tomu ještě Rise of the Tomb Raider.

Je to asi jediný balíček v tomhle seznamu, který během současné slevy upřímně stojí za zvážení. Za 800 € bych ho ale úplně nedoporučoval.

2. Activision Collection – 980 €; 25 295 Kč

Nejdražší hry na Steamu zdroj: Archiv

Slovo varování: kolekce na prvním a druhém místě jsou maličko nudné, protože jsou si vážně dost podobné. Kolekce vydavatelství Activision, jejíž cena se zastavila těsně pod tisícovkou eur (a v současné slevě stojí 453 €), v sobě obsahuje dlouhou řadu her série Call of Duty až k předloňské WWII a nabídku doplňuje dalšími značkami jako Zork, Caesar, Pharaoh, Arcanum, Prototype, Vampire nebo King’s Quest.

Jak se ukáže vzápětí, je naprosto jasné, co výslednou cenu šroubuje tak vysoko. Existuje totiž jedna značka, jejíž hry naprosto odmítají ztrácet hodnotu. A tou značkou je…

1. Call of Duty Franchise Collection – 1054 €; 27 205 Kč

Nejdražší hry na Steamu zdroj: Archiv

Je to tak, kdybyste si chtěli pořídit všechna CoD (a to dokonce bez aktuálních Black Ops 4!), zaplatíte víc než tisíc eur – tedy promiňte, ve slevě to momentálně dělá pouze 534 €. Ono se není čemu divit, když i úplně první Call of Duty pořád v základu stojí 20 € a za její datadisk United Offensive dáte další dvacku.

A to už vůbec nemluvím o obří hromadě stále nesmírně drahých DLC, s nimiž přišly pozdější díly. To máte 13 € za jednu kolekci map, 15 € za druhou, a ono se to zkrátka nasčítá. Docela by mě zajímalo, jestli se v historii Steamu našel aspoň jeden člověk, který by bundle využil. Možná nějaký opravdu oddaný fanoušek, kterému se zlevnila na nějakou přijatelnou částku, protože téměř všechny hry v nabídce už vlastnil z dřívějška.

Na piedestalu tedy nakonec stojí, dle mého názoru, vskutku zasloužený vítěz. Říkejte tomu mistrovský obchodní duch, říkejte tomu třeba hamižnost, Call of Duty zkrátka vládne a zřejmě se absolutně odmítá snížit k tomu, aby hru z roku 2003 a její o rok mladší datadisk prodávala dohromady za míň než tisíc korun. A kdo jsme my, nuzáci, abychom jí odporovali?

Profesionální výzkum, na němž je tento článek založen, spočíval v opravdu poctivém proklikávání mnoha steamových stránek. Pokud se vám podaří na vlastní pěst nalézt dražší položku (která zároveň odpovídá zadaným kritériím), dejte mi vědět do komentářů. Chudák Kou Šibusawa (vlastním jménem Jóiči Erikawa) se ještě musí o svoje desáté místo strachovat.

Tagy: žebříček steam

Zdroj: vlastní

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)