Activison přemýšlí nad remasterováním starších dílů Call of Duty

23. 6. 2015 15:30 - Téma
autor: Honza Konfršt

Vychází na platformách: Windows, PS3, X360, MAC

Eric Hirshberg z Activisionu se v rozhovoru pro magazín Game Informer pustil do debaty o tom, kam by mohla nadále směřovat značka Call of Duty. V rozhovoru dále také zmínil nově vzniklou spolupráci se Sony, především však došlo na zajímavou debatu o vlně remasterů, které sice vládnou hernímu světu, Activisionu a jeho značkám se však až doposud vyhýbaly.

Rozhovor přichází jako perfektně načasovaná reakce na včerejší Alešovo dumání nad tím, zdali není čas ke změně prostředí či zda není rovnou čas na návrat ke kořenům série, do druhé světové války. Hirshberg na otázky týkající se remaků a remasterů odpovídá víceméně kladně – podle něj se, pokud takový projekt vývojáři popadnou za ten správný konec, může jednat o tituly vesměs kvalitní a zábavné.

Hirshberg nic nepotvrdil ani blíže nenaznačil, on sám by si však prý moc rád zahrál aktualizovaný Modern Warfare či první Black Ops. A je nutné poukázat na fakt, že by něco takového bylo jen a jen logické – není žádným tajemstvím, že Activision ždímá značku Call of Duty rád, a mně tak přijde jen zvláštní, kdyby sami vývojáři nebyli pro to, aby místo jednoho titulu vyšly za jediný rok hned dvě hry této tolik populární série.

Co se upsání Sony pro časovou exkluzivitu (viz náš článek) týče, tam Hirshberg poukázal na fakt, že hru po síti hrají především hráči na konzolích Xbox. Lví podíl na tom zřejmě má časový předstih vydání mapových balíčků, to by se však mělo v brzké době změnit, neboť z letošní E3 vyplynula změna exkluzivity – Call of Duty totiž nově patří pod křídla Sony a vydavatel si od toho slibuje stejné úspěchy, jako tomu bylo v případě bližší spolupráce u Destiny.

Tagy: Call of Duty (série) First time akční remake HD remake

Zdroj: Game Informer

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)