Americké Konami popírá drby o rebootu Silent Hillu

25. 3. 2020 16:20 - Téma
autor: Šárka Tmějová

Vychází na platformách: PS4

Natěšili jste se u předchozích zpráv, že s natáčením třetího filmu ze série Silent Hill přijde také restart herní předlohy? Tak se zase hezky těšit přestaňte. Americká pobočka společnosti Konami, která značku vlastní, dává na vědomí, že spekulace z minulých týdnů nejsou pravdivé. Ale neklesejte na mysli – možná nejsou pravdivé jen z hlediska přesného znění.

Celá galerie

Poslední herní Silent Hill vyšel před osmi lety a výrokem, že Book of Memories nebylo moc dobrou hororovou hrou, bych se ještě držela hodně zkrátka. Od té doby se Konami stihlo rozkmotřit s Hideem Kodžimou, který sliboval velkolepé Silent Hills s Guillermem del Torem a Normanem Reedusem. Projekt byl zrušený bez náhrady (pokud nepočítáme, že Kodžima dal průchod své kreativitě a fanouškovství v Death Stranding), městečko Silent Hill tiše odpočívalo.

Až zhruba před měsícem z několika zdrojů přišly informace, že se kromě třetího filmu chystá hned dvojice herních projektů. Podle spekulací se Sony dokonce mělo snažit usmířit Kodžimu a Konami, aby zrušené Silent Hills přece jen mohly vzniknout, plus měl vznikat ještě reboot prvního dílu. Nicméně podle serveru Rely on Horror, který se obrátil na mluvčí severoamerického Konami, tyto informace nejsou pravdivé.

Když se redaktor zeptal, zda se tohle vyvrácení týká obou projektů, už se odpovědi nedočkal. V původním mailu se nicméně objevuje kouzelná větička: „Neříkáme, že naprosto zavíráme dveře téhle značky, nepracujeme na ní ale v tom smyslu, jak se o ní píše. I když to není odpověď, kterou by vaši fanoušci asi chtěli slyšet.“

Na to, že původní zdroj sliboval oznámení nového Silent Hillu ještě během letoška, nejde zrovna o příznivé zprávy. Na druhou stranu, naděje na herní pokračování umírá až jako úplně poslední. S úspěchem remaku Resident Evil 2 by si Konami mohlo uvědomit, že na významné hororové licenci z devadesátých let nemusí jen sedět, ale může zkusit třeba… přijít s novou hrou.

Tagy: horor silent hill

Zdroj: Rely on Horror

Související hry

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)