Apex Legends roste rychleji než Fortnite, má 10 milionů hráčů

8. 2. 2019 10:20 - Téma
autor: Šárka Tmějová

Vychází na platformách: PS4, Windows, Xbox One, PS4 Pro, Switch

72 hodin. Tolik času stačilo Apex Legends od tvůrců Titanfallu k překonání magické hranice 10 milionů unikátních hráčů, a čísla dál rostou. Pro srovnání, free-to-play Fortnite ke stejnému počtu potřebovala celé dva týdny, PlayerUnknown’s Battlegrounds s odlišným platebním modelem pak šest měsíců. Arénová střílečka s hrdiny od Respawnu sice v této chvíli není na mobilech, takže se její růst časem zákonitě musí zastavit, zatím ale nic moc nenasvědčuje tomu, že to bude brzy.

Krásným kulatým číslíčkem se pochlubil šéf Respawn Entertainment Vince Zampella na svém Twitteru. Milion hráčů byla pak nejvyšší cifra, která Apex Legends během prvních tří dnů hrála současně. Tým k tomuto milníku vydal poměrně milé prohlášení plné díků, ale i zajímavých informací z vývoje.

„Během posledních dvou let jsme se snažili přijít s nejinovativnější a nejzábavnější battle royale, která zároveň žánr posouvá někam dál, a zdá se, že se nám to skutečně povedlo,“ stojí na blogu EA, která ovšem podle předchozích vyjádření Respawnu do vývoje nijak nezasahovala.

Respawn battle royale nevnímá jako mód nebo módní vlnu, ale jako opravdový žánr, jako jsou akční adventury nebo RPG. Tu svou hru chtěli vývojáři zasadit do světa Titanfallu, ve kterém strávili předchozích osm let.

Přestože jde o týmovou hru, tvůrci počítali s možností, že namísto dvou kamarádů utvoříte tým s někým úplně cizím. Měsíc ji testovali s vypnutými mikrofony a pod pseudonymy, aby si ověřili, že si hráči vystačí s chytrým systémem pingování namísto verbální komunikace.

Královna free-to-play battle royale Fortnite sice zrovna minulý týden překonala hranici 10 milionů hráčů hrajících současně, ty tam nicméně tentokrát přilákal především koncert amerického DJ Marshmello. I tak jde ale o rekord – poslední předchozí známý údaj pochází z listopadu, kdy Fortnite hrálo 200 milionů lidí, najednou pak nejvíc 8,3 milionu.

Fortnite má ovšem nespornou výhodu mobilních platforem, kde konkurenční Apex zatím není, ale hodně bych se divila, kdyby tam po tomhle raketovém startu nakonec nedorazil. Navíc dosavadní vládkyni připravil i o korunku nejstreamovanější a nejsledovanější hry na Twitchi, kde se držela dlouhé měsíce s menšími výkyvy od čerstvých AAA her.

Apex Legends je momentálně tou nejrychleji rostoucí rybkou v rybníčku a Respawn s ní teprve teď začíná mít velké plány. Možná jsou online DJ sety jedním z nich? Každopádně si počkejte na naši recenzi, která by měla dorazit někdy během příštího týdne, nebo si battle royale Titanfall bez Titánů sami zdarma vyzkoušejte prostřednictvím Originu či PlayStation 4 a Xbox One.

Celá galerie

Tagy: online akční multiplayer střílečka Titanfall battle royale

Zdroj: Twitter, Electronic Arts

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)