Blog ZLA aneb poprvé na E3
zdroj: tisková zpráva

Blog ZLA aneb poprvé na E3

8. 6. 2014 15:15 | Téma | autor: Aleš Smutný |

„Boč vlevo,“ ozve se asi po milionté neskutečně otravný hlas a jen přemýšlím, jak prokleju Martina za tenhle zparchantělý hlasový modul v navigaci (hlas se dá změnit, pozn. ed.). Je po jedenácté v noci, na nohou jsem přes 24 hodin, nacházím se uprostřed šestiproudé dálnice, za mnou Miloš extaticky vykřikuje, že zrovna viděl Subway nebo ***burger, záplava světel v zadních zrcátkách připomíná nějaký psychedelický film a já si říkám, jak mi ta první E3 pěkně začíná.

Před sebou mám totiž ještě dobrou hodinu jízdy za stálého pořvávání navigace „trochu doleva, boč vpravo!,“ která se samozřejmě ve zdejším panoptiku podjezdů, nadjezdů, újezdů, sjezdů a podobných něcojezdů nechytá a vede mě někam úplně jinam. Navíc, není Figueroa jako Figueroa. Zničenou Bětku Trojanovou jsme na té první, v přístavu, opravdu vysadit nechtěli. Ne, že by byla zničená sama. Vidina toho, že i když mi ta zpropadená navigace řekne, že jsme dojeli do cíle (jistě nějakým vtipným způsobem, který způsobí její odchod do křemíkového nebe), stejně nebude vše v pořádku. Pohodička, čisté šaty, dobití mobilu, nahození počítače apod. - nic z toho není možné. British Airways nás kopli do cestovatelských slabin, když nám ztratili veškerá zavazadla, pazgřivci! „Boč vlevo!“

Jsme v jednom oblečení víc než den. I když se po příletu nakrásně dáme s pomocí teplé vody do podoby připomínající člověka, stejně se musíte navléct do těch samých šatů. Z chmur pak člověka vytrhává jen nádherné panorama mrakodrapů v downtownu, které se před vámi zjeví po dlouhé a monotónní jízdě jako výjev ze silně industrializované pohádky tisíce a jedné propařené noci. „Boč vlevo a pak boč vpravo!“

10357264_777462002287873_5277011071666217866_n zdroj: tisková zpráva Rádi bychom udělali lepší fotky, ale je vám jasné, kde máme foťák... kufry

Když si zvyknete na určité odlišnosti, je provoz v Los Angeles poměrně přehledný. Řidiči vám nejdou po krku (jen občas neprojevují tu internetem slibovanou toleranci) a třeba oproti dopravě v některých asijských zemích se v LA jezdí krásně. Občas je to chaotické, ale ne šíleně a sebevražedně chaotické.

Ale co, cestu jsme přežili, noc jsme přežili, ponížení z oblékání se do včerejších šatů jsme přežili, dokonce jsme si vzpomněli, že tu jsme i kvůli hrám. O těch vám budeme psát! 17 %. To je stav baterie mého notebooku během psaní tohohle blogu ZLA. Pardon, Blogu z LA. Takže mám ještě 17 % času, kdy vám budu moct o těch hrách psát. 16 %.

Výstaviště už se připravuje na velkou akci. A nejenom výstaviště. Na imigračním sympaťák u pultíku kupodivu neřešil má íránská a syrská víza, ale jestli jsem přijel také na E3. S trochu bolestným výrazem dodal, že se to pořád dokolečka opakuje každý rok. Možná by někdo mohl udělat Papers, Please: LA Edition, kde byste neřešili problémy existenční, ale jen byste přežívali vlny přilétávajících novinářů a hráčů. V DLC byste pak za cestující čekali u pásu na zavazadla, která nikdy nepřijedou, a od zhroucení herní postavičky by vás zachránilo jen opakování Quick Time Eventů... 11 %.

Untitled32146-1 zdroj: tisková zpráva

Ale stejně. Když vám skupinka rozjařených dělníků nabízí, jestli jim nepomůžete natáhnout tu obrovitánskou plachtu s motivem Assassin's Creed Unity, už to začíná připomínat jako několikadenní dějiště herních orgií. Mečem už se tu na jiné plachtě ohání i Geralt, vedle něj si udělalo otisk monstrum z Evolve, Batman se v dramatické póze chlubí novým fárem, nemrtvý hraničář s useknutou skřetí hlavou z Middle-earth: Shadow of Mordor všem ukazuje záda a nakonec zjistíme, že Miloš nafotil plachtu s Call of Duty: Advanced Warfare. 7 %. Tak ať se to ještě s vypětím posledních sil hrdinné baterky odešle a nezapomeňte: „BOČ VPRAVO!“

Nejnovější články