Česká Mafia nejdříve ve středu a další novinky

16. 9. 2002 20:00 - Téma
autor: Redakce Games.cz

Protože se (nejen) nás všichni neustále ptají, kdy vyjde česká verze Mafie, musíme začít naší dnešní tématickou novinku právě touto informací.

Takže pozor, Mafia CZ vychází nejdříve ve středu 18.září za cenu 999 Kč a nejsnáze se k ní dostanete v obchodech JRC. Jestli má vůbec koupě smysl, si můžete přečíst v naší recenzi z pátku.

V souvislosti s uvedením hry na český trh pořádají Illusion Softworks zítra večer ve Staré kanalizační čistírně (opravdu :) v Praze velkou Launch party pro novináře, ze které vám pravděpodobně přineseme v následujících dnech reportáž. Finanční náklady na tento večírek a hlavně na reklamní kampaň (billboardy, lavičky atd.) dosáhly výše 3 000 000 Kč, což se přeci jen v našich poměrech příliš často nevidí.

Po zakoupení hry se vám jistě bude hodit také první český návod (úvodní díl), jehož druhá část vyšla dnes a ta závěrečná je připravena na konec týdne. Těšit se můžete v budoucnu také na přídavek k návodu, který se bude týkat speciálního módu Extrémní jízda a různých vychytávek ve hře, o které jste - soudě dle příspěvků v – projevili velký zájem.

Pokud vám nedělá obtíže angličtina, rozhodně si nenechte ujít dnešní rozhovor s designérem Mafie Danem Vávrou na jednom holandském serveru. Dozvíte se zde, proč byl vlastně projekt tolik zpožděn, co vedlo Illusiony k tvorbě vlastního engine namísto licencování některého ze stávajících, nebo proč do hry nezvolili klasičtější first-person view (pohled z třetího pohledu má hráče více vtáhnout do děje, více připomíná film). Zajímavé jsou také srovnání Mafie a GTA3, důvody proč se Mafia odehrává právě ve třicátých letech nebo způsob, jakým v IS dávali dohromady podobu města Lost Heaven. Nechybí samozřejmě ani klasická otázka ohledně multiplayeru nebo pokus o zjištění něco více o Hidden & Dangerous 2 (bohužel se autorům nezdařil).

A ještě jedna informace pro podvodníčky: na této německé stránce se před okamžikem objevila další uložená pozice, která zpřístupní všechny herní módy a tratě v Mafii.

zdroj: Gamigo.de, Gamers.nl, JRC a vlastní zpráva

kate

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)