Druhý život v Second Life od nynějška i česky
zdroj: tisková zpráva

Druhý život v Second Life od nynějška i česky

3. 5. 2007 15:15 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

Jestliže si o nějaké „klasické“ MMO hře typu World of Warcraft myslíte, že je tak skvělá, že ji ani nehrajete, avšak zcela žijete, pak jste pravděpodobně ještě neslyšeli o již nějakou tu dobu běžícím projektu s výstižným názvem Second Life.

Je zcela zadarmo a nečekají vás v něm žádné skupinové výpravy do instancí, ale simulace opravdového života, kde se staráte o svůj vzhled, kariéru anebo vyděláváte peníze. Projekt je to natolik unikátní, že se o něm, jak psal Bludr, mluví i v klasických novinách a nemá to nic společného s typickou herní tématikou. „Second Life není hra, spíše se dá hovořit o prostředí simulující reálný život a tak mezi obyvateli Second Life není příliš mnoho hráčů, ale spíše lidí, co rádi komunikují a objevují nové věci a možnosti.“ charakterizoval titul Martin Dvořák, správce české obsáhlé sajty SecondLife.cz, kterážto společnost se též zabývá rozvojem tohoto virtuálního světa.

O koho přesně jde? "Naše společnost je první česká společnost, která do Second Life vstoupila a pomáháme ke vstupu našim korporátním zákazníkům. Máme tedy tým programátorů, grafiků a marketérů, kteří se Second Life věnují. Zároveň nabízíme práci českým obyvatelům Second Life a programujeme nástroje, které Second Life rozšiřují" vysvětluje Martin.

Ale ještě zpátky ke zmiňovaným financím, jedné z největších zajímavost celého „simulátoru“. Pokud se hře budete věnovat dostatečně, můžete v ní celkem dobře zbohatnout a teď nemám na mysli jen nějaké virtuální chechtáky, ale peníze skutečné. SecondLife.cz uvádí, že 6 miliónů aktivních obyvatel zde denně utratí asi 30 miliónů korun a tak není divu, že ve hře inzerují i firmy jako Dell, General Motors nebo Wal-Mart.

„Podle našich odhadů se do Second Life zatím zaregistrovalo cca 500 Čechů s tím, že zhruba stovka jich je nějakým způsobem aktivních.“ řekl nám Martin Dvořák. Čísla to nijak velká nejsou a možná že i z toho důvodu, ve snaze navýšit počet aktivních našinců, připravila společnost Beneta, spravující onen portál, češtinu do hry, kterou najdete spolu s postupem instalace zde. Vzhledem k tomu, že v Second Life je právě komunikace asi to nejdůležitější, se dá čekat, že vypuštění lokalizace počet hráčů výrazně navýší.

zdroj: SecondLife.cz, vlastní

moolker

Nejnovější články