E3 2018: redakční predikce
zdroj: tisková zpráva

E3 2018: redakční predikce

8. 6. 2018 19:30 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

Než se naplno strhne celá ta zámořská mela, sedli jsme si ke svým křišťálovým koulím, abychom zavěštili, co že to na E3 2018 vlastně uvidíme. Následující odstavce jsou plné dohadů, zbožných přání a občas nějaké té jedovaté poznámky na adresu společností, od nichž toho zas tak moc neočekáváme. Už zítra večer společně začneme odhalovat, nakolik byly naše předpovědi přesné.

Microsoft

zdroj: Archiv

Adam: Microsoft je zatlačený do kouta a krvácí. Proto by mohla být tiskovka Xboxu nejzajímavější, ale nebude. Namísto vzrušujících exkluzivit, bombastických oznámení a odvážných kroků mě bude nudit Greenawalt nadšeně předčítající ze čtecího zařízení něco o doposud nejlépe vypadající Forze, zatímco se bude na pódiu blýskat nějaký sporťák.

Popravdě nevím, co by museli v Coalition udělat, abych prezentaci dalšího Gears of War neprozíval. Zachrání to Halo? Pamatujete na doby, kdy to byla jedna z největších her? Já už skoro ne.

Vsadil bych se, že někdo z Rare bude na pódiu slibovat hory doly do Sea of Thieves příliš dlouho. Na další Fable je asi ještě brzo, a že by Microsoft vytáhl nějakou novou, obří a zásadní značku, co by nám všem otevřela ústa? Kéž by. Místo toho nám ukáže Minecraft a připomene, že vysolil balík za největší hru loňského roku. Teoreticky by to mohli zachránit Remedy, ale jedno cool odhalení tiskovku nedělá.

Patrik: Microsoft potřebuje nové exkluzivity jako sůl. Tedy alespoň takový je můj názor. Bez exkluzivit jaksi nevidím nutnost pořizovat si samozvanou nejvýkonnější konzoli na trhu. V případě Rise of the Tomb Raider si dokázali zajistit alespoň časovou exkluzivitu, i když ta také nevyvolává kdovíjakou touhu. A novou Laru si nechali utéct úplně. Vím, že je to naivní představa, ale Microsoft by se letos měl vytasit se svojí vlastní nečekanou peckou à la Horizon Zero Dawn. Protože tím Sea of Thieves rozhodně není.

Vašek: Wololo! Ať už v Microsoftu přestanou zdržovat se zombíky, piráty a konzolemi, když je úplně jasné, co po nich všichni praví hráči chtějí – Age of Empires IV. Zatím jsme se sice s kamarády nestačili nabažit ani HD verze dvojky, ale už je načase postoupit zase do dalšího věku. Surovin by na to Microsoft měl mít dost.

Aleš: Původně jsem chtěl psát barvité přirovnání o tom, že Microsoft, potažmo xboxová divize, připomínají fightera, který jde do pátého kola, tuší, že prohrává na body, a úplně neví, jak zvrátit běh zápasu. Jenže byznys takhle nefunguje, a i druhý může být vítězem. Pro Microsoft je důležité, jak si na tom stojí Xbox One z hlediska profitability.

Tolik tedy k poetickému narativu, který házím do koše. Popravdě jsem ale zvědavý, co Microsoft vytáhne z kapsy, protože něčím na tiskovce bude chtít zaujmout. Crackdown 3 vyjde až začátkem příštího roku a přiznejme si, že to není úplný tahák. Oprášit rodinné stříbro? Čekám nové Halo, ovšem ne nutně další díl s Master Chiefem, možná jen ryze multiplayerový titul. Nový díl Gears of War? Proč ne, ale to už také neotřese světem her.

Popravdě, na to budou muset vytáhnout úplně novou značku… třeba jako byl nadějný Scalebound, který nakonec v MS pohřbili (ano, pořád mě to štve). Takže prostě budu čekat na nějaké překvapení, snad přijde. Hmm, co takhle představení Cyberpunk 2077, který bude mít časovou exkluzivitu na Xbox One a Win 10? To už fantazíruju až moc.

Sony

zdroj: Vlastní

Adam: Od vydání Horizon Zero Dawn nás dělí už skoro rok a půl. Co takhle teaser na dvojku? Nezlobil bych se… Po nečekaném úspěchu Crashe Bandicoota bych nepohrdl ani novým dílem, a když už jsem u těch návratů starých legend, mohl by se pochlapit Capcom – Deep Down bych nečekal, ale Resident Evil 2 Remake asi ano, a vrátit by se mohl i Devil May Cry.

Sony nám nejspíš připomene remake Final Fantasy VII, bude se vychloubat exkluzivním obsahem pro Red Dead Redemption II, Call of Duty: Black Ops 4 a Destiny 2, a vytáhne z rukávu buď Bloodborne II, nebo nové Tenchu. A mimochodem, co vlastně dělají tvůrci Until Dawn?

Patrik: Připomene se Spider-Man, mohla by se opět ukázat odložená Days Gone, ale snad uvidíme něco víc z The Last of Us II, která od minulé E3 mlčí. Druhý díl loni šokoval trailerem s neskrývanou brutalitou, která jasně definovala zaměření na dospělé publikum. Kéž by vznikalo víc takových her, které necílí na nálepku PG13 a které ukazují svět takový, jaký opravdu je nebo by mohl být. Po roce napjatého čekání si zasloužíme další video, ideálně se záběry z hraní, co říkáte?

Vašek: Co se týče depresivních výletů do postapokalyptického světa, já mám jasno – Ellie u mě rozhodně vede nad nesympatickým motorkářem Deaconem. Ale ve skutečnosti mě víc než touhle dobou už poněkud marketingově vyvařené značky, které zmiňuje Patrik, zajímá, zda dojde na nějaké pořádné nové oznámení. Sony se v poslední době trefuje do černého jak Robin Hood s kulometem, takže by bylo zajímavé vědět, o jaké další hře se bude příští dva roky básnit a spekulovat.

Aleš: Neusnout na vavřínech! Sony a PS4 mají teď neskutečné dva roky a je jasné, že s tím, co ještě mají v zásobě, bude jejich tiskovka nadupaná. Vlastně ani nemusí představit něco nového a publikum bude achat a ochat. Stačí třeba nový, snad gameplay, trailer na The Last of Us II.

Osobně se těším na pořádnou dávku informací o Ghost of Tsushima, samozřejmě se ukáže něco ze Spider-Mana… Jediné, co mi nesedí do jinak skvělého výhledu u Sony, je konkurence The Last of Us II a Days Gone. Ano, jedno bude asi pořád lineární příběhovka a druhé příběhovka s otevřeným světem, ale pořád je to stejné téma – lidské osudy uprostřed zombie apokalypsy.

Days Gone vyjde v únoru 2019, tak nevím, zda ještě ten samý rok vyjde i dvojka TLOU. Letos ji ale nečekám, byť by to bylo velmi příjemné překvapení! Nějaké překvapení vyhlížím spíš ve sféře služeb, funkcí anebo změny ceny PS4. Exkluzivek mají v Sony na dva roky dopředu. A samozřejmě se objeví Hideo Kodžima, ukáže další filmeček z Death Stranding a pořád nikdo nebude vědět, co si z toho vzít.

Ubisoft

zdroj: Archiv

Adam: Překvapený bych byl, kdyby tam ten Splinter Cell nebyl. Od Beyond Good & Evil 2 bych čekal víc než jen další nicneříkající techdemo, ale známe Ancela (kam se vlastně podělo jeho Wild?), a z druhého Mario + Rabbids Kingdom Battle bych měl vyloženě radost.

Switch by si mohl z celkového času tiskové konference zabrat mnohem víc prostoru a dostat nejen port starší velké hry, ale i oznámení něčeho nového. Co třeba Rayman? Yves letos tiskovku neuzavře oznámením nové značky, ale mohl by vytáhnout Watch Dogs 3, které vyjde nejdřív příští rok v Q4.

Patrik: The Division 2 si jistě ukousne velký kus pozornosti, ale není už načase odhalit i zbylé projekty studia Massive Entertainment? Už rok víme o adaptaci Cameronova trháku Avatar, ale kromě její existence vlastně nevíme nic. Stejně tak koluje stále nepotvrzená šuškanda o nové battle royale hře.

Vážně doufám, že jde o dva oddělené projekty – sice si umím představit battle royale na Pandoře s různými klany tvorů Na’vi, ale mnohem snazší je představa betonové džungle v postapo světě. Po Avatarovi chci epické singleplayerové RPG s otevřeným světem a příběhovou možností volby, na čí stranu se přidám… Děkuji.

Vašek: Egypt mě minul, ale Řecko by to mohlo napravit. Assassin’s Creed Odyssey by podle Kotaku měl obsahovat dokonce dialogové volby, a vzhledem k jistému vousatému emigrantovi, který dal přednost daleké Skandinávii, je ideální čas na návrat do mocných městských států. I když, pokud se Odyssey pohybuje ve stejné časové rovině jako Origins, všechno to jsou pouhé římské kolonie. No co, úžasné architektury a epických sousoší tam bude dost i tak. Snad jim tentokrát v Ubi nezakryjí přirození.

Aleš: Na Ubisoft se těším. Firma má v rukávu celou řadu es z mých oblíbených značek, takže když se třeba něčím netrefí, v záloze je něco jiného. The Division 2 mne nechává celkem chladným, ale už je prakticky jisté, že se vrátí Sam Fisher, a na toho se fakt těším. Logicky dojde i na pořádné představení Assassin’s Creed Odyssey (opět za mě plus), koukneme se na The Crew 2 a nejspíš na nějaký trailer z Beyond Good and Evil 2 (ale fakt hru nečekám dřív než 2020). A můj černý kůň z loňska zůstává – Skull & Bones, protože se ta hra prostě dobře hrála a „asasínské“ námořní souboje mám rád.

EA

zdroj: Archiv

Adam: EA loni pokazili, co mohli, proto letos očekávám, že se popelem zasypou až po uši. Žehlení reputace bude velké téma, ale zrovna u Battlefield V a jeho krkolomného odhalení to nebudou mít jednoduché. Anthem bude muset ukázat víc než jen další načančané demo se směšným fejkovým voice chatem. Otázkou spíše je, jestli EA vytáhnou Star Wars od Respawn, nebo od Motive, nebo jestli do „mrtvoly“ radši na E3 kopat nebudou. Titanfall si nechají na příští rok, ale potěšit by mohli třeba remakem Mass Effectu a/nebo Dragon Age. A samozřejmě nějakou hrozně sympatickou indie hrou.

Vašek: Nezmiňuj Mass Effect, Adame. Mám z Andromedy trauma. Ne že by byla tak hrozná, ne že bych toho od ní zas tak moc čekal – ale kvůli celému tomu průšvihu je teď u ledu značka jako taková. A jestli si z toho v Bioware vyvodí, že singleplayerová RPG už nikoho nezajímají, a věnují svůj čas věcem jako Anthem… Hmm. Stačí asi říct, že zrovna chystanou multiplayerovou střílečku rozhodně nevyhlížím.

Patrik: A co Simíci? Aktuálnímu čtvrtému dílu simulační série The Sims už táhne na čtyři roky. Propadák to asi není, když stále vycházejí nová a nová rozšíření, byť jde často jen o malé kosmetické doplňky. O případných The Sims 5 se zatím moc nemluví, ale to neznamená, že by v EA už dávno nevznikali. Upřímně, moc bych se nad letošním oznámením nepodivoval, i když příští rok je z tohoto hlediska o něco pravděpodobnější. Jen škoda, že se asi nikdy nedočkáme pokračování jiné série tvůrce Willa Wrighta – Spore.

Aleš: První bod programu EA je jasný – zachránit reputaci Battlefieldu V. Čekám, že nás čekají minimálně dvě videa (kampaň a PvP), kde bude kladený důraz na serióznost a druhoválečné drama s tím, že první trailer ukazoval odlehčenost PvE coop módu (což stejně nevysvětlí, koho napadlo vydat jako první video tohle). A jestli ne, tak... se někdo zbláznil, hlavně po totálním úspěchu kampaně Battlefieldu 1.

A pak? Anthem mne nechává chladným, a i když se prý kutí další Dragon Age, nečekám jeho oznámení. Když nad tím tak přemýšlím, jediná věc z budoucího výhledu EA (krom Battlefieldu), která by mne zajímala, by bylo nějaké příjemné (!) Star Wars překvapení. Příběhová hra pro jednoho hráče. Protože zatím se tahle licence spíš střílela do nohy. No, budu snít dál...

Bethesda

zdroj: Vertical Entertainment

Adam: Doufám, že si Bethesda většinu munice nevystřílela předem. Rage 2 by bylo hezké a nečekané překvapení. V záloze mají pořád ale značky, které by mohly když ne překvapit, tak alespoň potěšit. Nový Doom je, stejně jako další Dishonored, jen otázka času. Prey bylo super a byl bych rád, kdyby se z dlouho teasovaného přídavku vyklubal nějaký samostatný datadisk. Na další The Elder Scrolls bych si nevsadil, ale co teda ten Starfield? Spekulace létají internetem roky, ale oznámení zatím nikde.

Vašek: Druhý Wolfenstein vyšel nedávno, Dishonored si taky asi dá na chvíli pauzu, a tak mě u Bethesdy stejně jako Adama nejvíc zajímá případný datadisk k nedoceněné Prey. Vím, že hlavním tahákem má být Fallout, ale nějak ze sebe nemůžu vykřesat potřebné nadšení, a to samé platí pro trhlou střílečku Rage 2. Radši bych si ještě trochu zablbnul s Gloo Cannonem.

Aleš: Nuda, všechno víme předem! Tedy, ne všechno, ale prostě se bude řešit Fallout 76, kde se uvidí, zda se potvrdí spekulace o online titulu, Rage 2, která se mi vizuálně líbí, a dál? Čekám, že tiskovka Bethesdy bude zase celkem krátká, bude rychle odsýpat a nepřekvapí.

Nintendo

zdroj: Archiv

Adam: Star Fox mi sice nic moc neříká, ale o nějaké závodní hře z tohoto univerza se šušká už delší dobu. Po masivním úspěchu Mario Kart 8 Deluxe bude Nintendo chtít na Switch dostat další závodní hru. Už oznámený Metroid Prime 4 by mohl obdržet víc než jen obyčejný teaser, Yoshi by měl dostat rovnou datum vydání, a plnohodnotný Animal Crossing na svůj debut na Switchi také čeká. Nintendo se ale nebude bát vytáhnout také řadu 3rd party her, ať už to bude Fortnite, nebo celá plejáda indie titulů. A kdo ví, třeba se dostaví i někdo z Blizzardu (Diablo?) a Bethesdy (Fallout 3?).

Patrik: Od Nintenda neočekávám ani tak oznámení nové řádky her na Switch, jako spíš lepší funkce pro konzoli. Vývojové oddělení, proboha prosím vás, přidejte tam konečně cloudová uložiště! Není to zas takový problém. Vím, že u vás chodí spousta věcí jinak, ale my Evropané jsme na tuto funkci poměrně zvyklí… Taky by vás neubylo, kdybyste mi konečně umožnili sledovat videa na YouTube a seriály na Netflixu. A ještě jedna věc. Je to prkotina, ale sem tam být odměněn achievementem je přeci jen příjemné.

Aleš: Na Switch se mi práší! Což není chyba konzole, ale faktu, že ačkoliv je to pro mne zcela ideální konzole na hraní pro každodenní cestování, tak většinou nechci zrovna hrát. Což ale neznamená, že není pár titulů, které mne přimějí pár dní v kuse zas Switch nepustit z ruky. Nejvíc nadějí aktuálně vkládám do chystaného Fire Emblemu. To by tedy nebylo pár dní, ale spíš týdnů. Takže, ať je to tu letos!

Vašek: Chtěl bych vidět edici Labo, ze které si budu moct postavit vlastní Nintendo Switch.

Ostatní

zdroj: Archiv

Adam: Oznámit herní Avengers mezi Infinity War a Ant-Manem by byla stylovka. Square by se mohl konečně pochlapit a ukázat, do čeho že to lije poslední roky peníze. Gearbox by měl vytáhnout Borderlands 3, ale prý to bude jen jejich karetní 1v1 fps. Hm, další! 2K by nemuseli zůstat jen u Red Dead, ostatně pořád mají v záloze třeba BioShock, Mafii, Kena Levina nebo XCOM… Ty první tři bych na E3 čekal spíš až příští rok, ale XCOM by se mohl dostavit už letos. A ten polský kyberpunk? Jestli tam nebude, tak mě naši severovýchodní sousedi naštvou.

Vašek: Je hezké psát si tu seznamy přání jak na Vánoce, ale víte, co by mi udělalo zdaleka největší radost? Co nejvíc opravdových překvapení. Vím, že v dnešní době informačních úniků je zhola nemožné udržet velký projekt v dokonalé tajnosti, ale rád bych aspoň jednou za celou konferenci vyvalil oči na obrazovku a zalapal po dechu. Ten pocit bych vyměnil za deset vypiplaných trailerů na hry, které všichni očekávají.

Aleš: Tady se shodnu s Vaškem. Překvapte mě! Předveďte mi něco, co jsem nečekal! Ale pokud mám být konkrétní, co chci vidět, pak je to konečně pořádný kus z kampaně Ace Combat 7, Square Enix by mohl ukázat něco z Avengers a potěšilo by i potvrzení, že se nějak hnul vývoj remaku Final Fantasy VII. No a samozřejmě Cyberpunk 2077 a víc, než jen hezky udělané CGI.

Nejnovější články