Homeworld patří Gearboxu, Darksiders získal Nordic

23. 4. 2013 09:54 - Téma
autor: Aleš Smutný

Vychází na platformách: Windows, PS2

Před pár dny jsme vás informovali o tom, že plány na kickstarterové oživení Homeworldu padlo, protože značku v aukci koupil někdo jiný než TeamPixel. Teď už je známo o koho jde – značku Homeworld nyní vlastní Gearbox. Osobně bych byl radši, kdyby se dostalo na „druhý“ Stardock a „třetí“ Paradox, kteří se o značku také ucházeli. Nejde se totiž ubránit vlně nedůvěry, když se Randy Pitchford na Twitteru rozplývá nad tím, že mají skvělou značku Homeworld a nevzpomenout si na podobné nadšené rozplývání v případě Aliens: Colonial Marines.

Na druhou stranu má za sebou Gearbox řádku velmi dobrých her. Oficiální prohlášení společnosti zní: „Gearbox Software podal nejvyšší nabídku na zisk značky Homeworld od THQ. Brian Martel, CCO společnosti, miluje a respektuje úžasnou, zábavnou a inovativní hru od Relicu a sám osobně se zasadil o její zisk“. Gearbox prý chce zachovat tu nejčistší esenci Homeworld 1 a 2 přivést je na hlavní současné digitální platformy. Byť není jisté, zda to znamená zbrusu novou hru nebo třeba vydání nových edic hry v moderním kabátku.

Sám Pitchford se vyjádřil takto: „První krok – přinést solidní, čistý build původní hry a pokračování pro současné moderní digitální PC platformy. Milujeme tě, Relicu!“. Takže, jak se zdá, mohly by znovu vyjít původní hry a pak na PC snad nový titul. Snad jej nebude dělat zase nějaké outsourcované studio. Ale mohlo to být ještě horší, mnohem horší. Gearbox může pořád přinést dobrou hru, nezapomeňte na značku Borderlands. Takže řekněme, že si jen teď člověk bude dávat po fiasku s Aliens větší pozor.

Mnohem neprůhledněji to dopadlo s dalšími oblíbenými a méně oblíbenějšími značkami od THQ. Asi největší zájem u komunity vzbudí osud Darksiders, který je stejný jako u sérií Red Faction, Supreme Commander, Titan Quest, Frontlines, Full Spectrum Warrior, Destroy All Humans a další. Ty získalo studio Nordic Games, což je prostě zpráva dle mne negativní. Nordic Games je pohrobek JoWooDu, který před dvěma lety pořídil portfolio DreamCatcher Interactive, což vyústilo v nezapomenutelné tituly jako je Painkiller: Hell & Damnation.

Nordic se vyjádřil, že nyní zváží potenciál všech značek a dle toho se zařídí. Je celkem jasné, že vzhledem k tomu, že celý balík stál necelých pět milionů dolarů, Nordic se nepožene do vývoje všech skoupených značek. Dokonce je možné, že se nepustí do vývoje žádné a jen vydá nové edice stejných her.

Vzhledem k tomu, že za ním neleží nějaký seznam dobře vytvořených her, asi to nebude škoda. Nicméně bylo by hezké, kdyby se alespoň ti Darksiders dostali k někomu s umem, financemi a úmyslem dále produkovat kvalitní tituly. Ale fakt, že je Nordic pořídil tak lacino v celém balíčku značí, že o ně prostě nebyl zájem.

Z Nordicu přišlo i oficiální prohlášení, které víceméně neříká nic konkrétního, což není zas tak překvapivé vzhledem k počtu značek, které pořídili. „Jsme opravdu šťastní, že jsme uzavřeli tuto nabídku úspěšně, proto to bude nový impulz pro celou firmu Nordic Games. V dlouhodobém plánu chceme kooperovat s původními tvůrci nebo nejlepšími možnými vývojáři z důvodu práce na pokračování a dalšího obsahu k těmto titulům. Je velmi důležité, abychom se nyní nevrhli do několika milionových projektů z vlastní kapsy, ale raději pokračovali v naší hloubkové analýze a opatrně vybrali různé modely financování pro vývoj dalších dílů získaných značek“. Možná se tedy dočkáme pokračování některých her. Doufejme v odpovídající kvalitě.

Tagy: strategie byznys akční sci-fi fantasy FPS

Zdroj: Rock, Paper, Shotgun, CVG, All Games Beta, Polygon

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)