<i>Hra dle filmu The Dark Knight žije</i>

12. 8. 2008 11:11 - Téma
autor: Redakce Games.cz

Batman v otevřeném Gotham City dostal druhou šanci a vy tak zjistíte, jak by pokračovaly události filmu.

Víkendové výroky analytiků, dle jejichž odhadů se Warners Bros a Electronic Arts nevytvořením hry k premiéře úspěšného filmu The Dark Knight připravili o tržby 100 milionů dolarů (z odhadovaných prodaných 4 milionů kusů - soudě dle výše odbytu her na motivy jiných, méně vynášejících filmů), vyprovokovaly jednoho ze zasvěcených k reakci. Dosud se totiž mělo tak nějak za to, že tenhle projekt byl nejspíš zrušen, jelikož jsme o něm dlouho nic neslyšeli a nevyskytuje se ani v EA lineupu až do jara.
Ale podle člověka, který tvrdí, že měl možnost si Dark Knight vyzkoušet, tomu tak prý není a hra stále žije. Z větší části se má odehrávat v otevřeném městě Gotham City, ztvárněném jak jinak než po vzoru GTA. Hratelností se prý dá přirovnat k Spidermanovi 2, kdy hrdina honí padouchy buď se svým Batmobilem nebo se houpe na vystřelovacím háku přichyceném k věžákům, což je asi povinná proprieta každé současné městské akce.


Vývojářem zůstávají Pandemic Studios (Mercenaries 2, LOTR: Conquest), kteří od vlastníka (EA) zjevně dostali druhou šanci, přestože prošvihli souběžné načasování s filmem i jeho pozdějším uvedením na DVD. Prošvihli proto, že hra prý dříve ještě nebyla dostatečně dobrá a nefungoval v ní zejména mechanismus soubojů. Pes má být zakopán zčásti v hloupě řešené kameře, v tupých potyčkách na blízko a v dosti omezené škále pohybů, jimiž Batman disponuje. To vše se prý podepsalo na rychle nastupující repetitivnosti a nudě.

Na odstranění všech problémů a vylepšení zábavnosti nyní mají tvůrci spoustu času, protože příběh hry se nakonec bude odvíjet až po událostech z filmu The Dark Knight. To samozřejmě skýtá spoustu možností ve způsobu vyprávění příběhu i postavení marketingové mašinérie na mottu "Zjistěte, jak pokračoval děj filmu...". Vše jsou prozatím jen neoficiální spekulace, nicméně docela dobře ladí s nedávným vyjádřením šéfa EA, který řekl, že období mizerných her podle licencí mají dávno za sebou, čímž narážel právě možná na The Dark Knight.
zdroj: Kotaku a další

jd

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)