Jak hodnotí ve světě – Control
zdroj: tisková zpráva

Jak hodnotí ve světě – Control

27. 8. 2019 13:45 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

Na první hodnocení další hry legendárního studia Remedy jsme byli už hodně dlouho zvědaví. Přeci jen Quantum Break zprvu taky vypadal parádně, ale nakonec to bohužel taková sláva nebyla. K nám se klíč dostal až včera, takže naší recenzi očekávejte někdy v nejbližších dnech. Zatím se tedy podívejte, co si o Controlu myslí ve světě.

Jak se zdá, Control je nakonec přeci jen hodně zajímavá hra, která stojí za pozornost. Počítačová verze má na Metacriticu krásných 85 bodíků z 21 recenzí. Xbox One má o dvě recenze víc, ale hodnocení je zároveň o bodík nižší. Verze pro PlayStation 4 je na tom s 81 body nejhůř, ale zase jde o agregát dvojnásobného počtu recenzí. V konečném důsledku hodnocení převyšuje osmičku, za což se v Remedy určitě nebudou zlobit. A teď už výroky vybraných recenzentů:

The Sixth Axis – 9/10
„Control je jedna z nejlepších příběhových her posledních let. Její unikátní mix surrealismu, sci-fi a mystičnosti vás vtáhne, ale nedá vám vše zadarmo a souboje jsou úžasně variabilní a poskytují dostatečnou výzvu.“

Screen Rant – 4,5/5
„Control je jak odbočkou od her od Remedy, tak povědomou teplou přikrývkou pro fanoušky jejich předchozích projektů.“

IGN – 8,8/10
„Control vytváří pohlcující, bizarní svět, který nikdy neztratí nit svého nadpřirozeného příběhu.“

GameSpot – 8/10
„Díky Controlu mám chuť vrátit se k předchozím hrám od Remedy. Jistě, v některých ohledech jde o nepovedenou metroidvanii, ale pak je tu tolik výjimečných kvalit, kterými Control umě zahání jakákoliv chvilková rozhořčení.“

Metro – 8/10
„Nedokonalé vyprávění mrhá svým potenciálem, ale i s několika přešlapy jde stále o jednu z nejzábavnějších akčních her letošního roku.“

PlayStation LifeStyle – 7/10
„Control je další hrou od Remedy, která dělá přesně to, co byste od Remedy čekali. Po velkých ambicích s Quantum Breakem je Control bezesporu krokem zpět mezi AA hry, ale upřímně, právě v této oblasti Remedy exceluje.“

Game Informer – 8,75/10
„Federal Bureau of Control je fascinující místo k prozkoumávání a miloval jsem každé bizarní setkání v jeho uvrzaných chodbách.“

EGM – 5/5
„Control je Remedy na vrcholu svých sil. Jejich expertíza v oblasti příběhu a vyprávění se konečně setkala s hratelností, která je poutavá a rafinovaná. Oldest House je mistrovské dílo brutalismu a jeho obyvatelé nezapomenutelní.“

Push Square – 7/10
„Není pochyb o tom, že Control je dobrou zkušeností, ale není z těch, které by se zapsaly do historie.“

Eurogamer – „Doporučeno“
„Závratná akce a úžasný umělecký design se potkávají v jedné z nejskvělejších oblastí moderních her.“

PC Gamer – 88/100
„Soubojový systém Controlu má pomalý start a zastřešující příběh nejde dostatečně do hloubky, ale i tak je to krásná sbírka divů, hovínkových monster a divoké fyziky nepodobná čemukoliv, co jsem hrál a mám v živé paměti.“

zdroj: Archiv

Nejnovější články