Jak hodnotí ve světě – Star Wars Jedi: Fallen Order
zdroj: tisková zpráva

Jak hodnotí ve světě – Star Wars Jedi: Fallen Order

15. 11. 2019 16:20 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

Poslední velká hra letošního roku vzala obchody útokem. Star Wars Jedi: Fallen Order vypadala ve videích a na obrázcích parádně, ohlasy z novinářských demoverzí byly plné nadšení, a tak jsme se víc a víc těšili. A výsledek? Zjevně neuděláte hloupost, když se do nových Hvězdných válek pustíte.

Metacritic hry Star Wars Jedi: Fallen order musí tvůrce Respawn Entertainment a vydavatele EA těšit. 12 recenzí PC verze dává parádní devadesátku, 10 recenzí Xbox One verze je na 85 a 23 recenzí PS4 verze jen o bodík níž. Najdou se samozřejmě tací, kteří sahali i po nižších hodnotách a dále zjistíte, proč tak učinili. Naši vlastní recenzi očekávejte po víkendu.

Game Informer – 8,75/10

„První výlet Respawnu do Hvězdných válek je navzdory početným drobným problémům velmi úspěšný. Hru mi nedovolila odložit radost z objevování a taky fakt, že jsem chtěl vědět, kam mě příběh zavede dál. Inspirace Dark Soulsy, Uncharted a Metroid Prime se spojily, aby vytvořily něco unikátního, co až neuvěřitelně funguje v milované značce. Jako většina kosmických lodí tohoto univerza by i Jedi: Fallen Order snesl lehce přeleštit, ale rez mu nijak nebrání burácet s nadšením.“

IGN – 9/10

„Už jsou to věky od poslední skvělé singleplayerové akční hry ze Star Wars, ale Jedi: Fallen Order tuto spoustu ztraceného času vynahrazuje. Silné obsazení umí prodat temný příběh a zároveň udržuje zábavu a zachovává loajalitu univerzu Star Wars. Rychlé, náročné souboje, energický platforming, dobré hádanky a různorodé lokace k objevení se mísí v úžasné hře.“

GameSpot – 8/10

„Fallen Order se stal možná tou nejsilnější koncepcí toho, jak by hra na rytíře Jedi mohla vypadat ve skutečnosti. Je pravda, že si svobodně půjčuje z ostatních akčních her, ale tyto elementy se snoubí se soubojovým systémem a designem prostředí od Respawnu, s příběhem, který nachází lidskost v Síle, i v jeho postavách, a vzniká tak svět Star Wars hodný opakovaného navštívení. I přes některé nedostatky je Fallen Order jednou z nejpůsobivějších her ze Star Wars za dlouhá léta.“

GamesRadar+ – 4/5

„I když nejde o tu nejvyleštěnější hru ze Star Wars, jakou jsme kdy viděli, jde o první hru za mnoho let, které se daří zachytit kouzlo filmové série. Battlefront jen vypadal jako Star Wars. Fallen Order zachytil, co dělá sérii speciální svým odhodláním odrážejícím se v hrdinech. Je to v záblescích podivných světů a kultur, o kterých se chceme dozvědět víc. Je to ve sledování odpadlíků, kteří se pomalu učí věřit jeden druhému. A je to o světelných mečích, které jsou opravdu zábavné, když se s nimi naučíte.“

Shack News – 7/10

„I když má Star Wars Jedi: Fallen Order některé vzrušující souboje a chvíle opravdu zajímavého příběhového vyprávění a hereckých výkonů, nedaří se jí udeřit hřebíček na hlavičku. Hodně si vypůjčuje z několika žánrů, aniž by přidala cokoliv vlastního. Tím neříkám, že je to špatné, jen po tom nemám touhu znovu navštívit galaxii.“

The Sixth Axis – 8/10

„Star Wars Jedi: Fallen Order je přesně tím druhem singleplayerové hry, ve kterou jsme původně doufali, když EA a Disney spojili síly.“

Polygon – bez číselného hodnocení

„Jedi: Fallen Order má své mouchy a někdy je chaotická, ale je to Star Wars zážitek, o kterém jsem nevěděl, že ho chci. A po jeho dokončení rozhodně chci víc.“

Eurogamer – bez číselného hodnocení

„Když jsem došel na konec hry, necítil jsem, že bych byl patřičně odměněn. Cítil jsem vysvobození. S jistým odbíháním od hlavní linky mi to zabralo 30 hodin a moc jsem si je neužil. Přiznávám, drtit soulslike během čtyř dnů je nepřirozená a vyčerpávající zkušenost. Umím si představit, že kdybych Fallen Order hrál několik měsíců, byl bych méně frustrovaný, ale asi stále znuděný. Je to taková škoda, protože gameplay je v jádru fantastický, prostředí je úžasné a akční sekvence mají dobrou režii. Ale hra to není schopná udržet kvůli některým základním designovým problémům. A příběh? Ten se ani pořádně nerozjede.“

 

zdroj: Respawn

Nejnovější články