Neoficiální odhalení Jedi Knight III

31. 3. 2003 14:14 - Téma
autor: Redakce Games.cz

Už od uveřejnění finančních výsledků Activision a jejich vyhlídek do budoucnosti se proslýchalo, že LucasArts chystají další pokračování oblíbené FPS Jedi Knight.

Není se co divit, rok starý hit Jedi Outcast byl velmi úspěšný i co do počtu prodaných kusů a nebylo by žádným překvapením, kdyby na něj tvůrci z Raven Software dříve či později navázali. A skutečně. Od včerejška se internetem šíří řada střípků o tom, že je třetí díl této sci-fi série již z 60% hotov a že si ho zahrajeme už letos na podzim. Zdrojem všech informací je nové číslo německého časopisu GameStar, jehož obálka se chlubí exkluzivními materiály právě o Jedi Knight III v osmistránkovém preview. Fanouškovská stránka JediknightII.net toho využila a na svých stránkách předkládá detaily o příběhu, nejoblíbenějších zbraních Jediů, enginu atd.

Podle těchto nepotvrzených údajů by měl Jedi Knight III navázat na předchozí díl, na jehož konci Kyle osvobodil Jan ze spárů Desanna a galaxii od hrozby, kterou pro ni propadlý rytíř Jedi a jeho armáda představovala. O šest let později již bude Kyle instruktorem v nejznámější Akademii Jediů Luka Skywalkera. Úplně poprvé v historii této série tedy nestvárníte roli Kyla Katarna, ale vytvoříte si svou vlastní postavičku tak, jako je tomu u RPG. Zvolíte její rasu, pohlaví, tvář, sestřih i ohoz. Zde by to ale nemělo končit, dále byste měli mít možnost výběru rukojeti meče, jeho barvy a zda hodláte používat jeden, nebo dva. Později se dostanete také k dvojitému meči ve stylu Darth Maula - Raven Software se údajně soustředí především na tuto zbraň.


I když se mají ve hře vyskytnout i jiné kousky, v 70% hry se prý bude používat světelný meč. Když už jsme u toho bojování, novinkou by mělo být kombinování sil - např. zatímco s jedním mečem odrážíte útoky jednoho z nepřátel, meč svíraný druhou rukou můžete mrštit vstříc tváři dalšího z protivníků. Také budete moci rozhodovat o tom, které své schopnosti povýšíte do dalšího ze tří stupňů. Navíc prý bude možné stejně jako u JK2 vybrat, zda se vydáte na stranu světla či temnoty. Vývojáři z Raven Software dokonce slibují, že posledních několik úrovní celé zhruba 30ti hodinové kampaně bude pro každou ze stran jiných.

Jedi Knight III by se měla také pochlubit jako úplně první akční hra volitelným pořadím misí. Bude obsahovat pár klíčových, které budtee muset dokončit v daném čase, ale jinak prý bude vše plně na vaší volbě. Zatímco JK2 situovala několik svých misí do jedné lokace, jednotlivé levely třetího dílu budou nejen 2x tak velké, ale měly by se odehrávat každý na jiných místech. Pochopitelně to budou místa inspirovaná filmy, knihami, komiksy a jinými materiály vztahujícími se k tématu Star Wars. Tvůrci Jedi Knight III opět používají velice pozměněný Quake 3 Team Arena engine, ale z pár obrázků nevalné kvality se toho příliš nedá vydedukovat. Vylepšení by se měla dočkat i multiplayerová část a objevují se dokonce spekulace o soubojích s vozidly, kompletně novém módu a možnosti importovat MP mapy z JK2.

Update 1.4. 05:00: Raven Software na svém webu spustili speciální sekci věnovanou Jedi Knight III a v těchto diskusních fórech ChangKhan potvrdil pár dalších detailů o náplni hry a technologických záležitostech.
zdroj: ShackGameStarFansite

korgull

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)