Pracují v Hangar 13 na Mafii IV nebo novém Bioshocku? Máme další indicie

14. 11. 2019 14:30 - Téma
autor: Patrik Hajda

Internet miluje spekulace. Osobně nejsem jejich velkým zastáncem, ovšem když zrovna nejde o nově vytvořený účet na Redditu, který tvrdí, že má důvěryhodné zdroje a kryje se anonymitou, nýbrž naopak o malé drobečky rozsypávané samotným vydavatelem, tak se zvědavosti neubráním. Zatím není nic potvrzené, ale události posledních dní by teoreticky mohly naznačovat nový Bioshock. Nebo taky Mafii IV.

Celá galerie

Zprvu šlo o pouhé vaření z vody, ale když se daly dvě a dvě dohromady, už nejde o úplný nesmysl. Začalo to v Take-Two, kde došlo k tradičnímu čtvrtletnímu hovoru o finanční stránce společnosti. CEO Strauss Zelnick tam pronesl, že mají ve vývoji nejsilnější linii her v historii a že fanoušci mohou očekávat pokračování největších sérií i nové značky. Už tím by mohl být naznačovaný nový Bioshock, ale i nové GTA nebo třeba spekulovaná Mafia IV.

Další indicií se stal inzerát na post vedoucího designéra endgamového obsahu. Nemluví se v něm o konkrétní hře a na Bioshock úplně nesedí model hry jako služby, o kterém inzerát mluví, ale vodítkem je město inzerátu – Novato v Kalifornii.

Právě zde je jedna z poboček Hangaru 13, tvůrců Mafie III, kteří spadají pod Take-Two. Popis inzerátu by pasoval spíš na čtvrtou Mafii, ale jak se podařilo zjistit na Redditu, mezi vývojáři je mnohem víc lidí se zkušenostmi z vývoje Bioshocků než Mafie.

A posledním dílkem skládačky jsou zdroje Kotaku, které minulý rok prozradily spoustu informací o studiu Hangar 13. To mělo pracovat jak na prototypu čtvrté Mafie, což „potvrzovaly“ i nedávné spekulace, tak na prototypu zvaném Parkside, což měl být další Bioshock.

Je dost dobře možné, že se pracuje na obou hrách zároveň. Hangar 13 má přeci jen čtyři pobočky a dávalo by smysl, kdyby v Novatu dělali na Bioshocku, v Brightonu na Mafii IV a v českých pobočkách na spekulovaném remasteru Mafie II.

Ale jen vývojáři a vydavatel ví, kde leží pravda. Snad se nám brzy vyjeví a první skutečné informace o obou hrách nám vyrazí dech. Obě série si to zaslouží.

Tagy: Bioshock (série) Mafia (série) akční 3rd person third person

Zdroj: Kotaku, GamesRadar

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)