Režisér Warcraftu natočí film podle komiksu Rogue Trooper

18. 7. 2018 17:00 - Téma
autor: Adam Homola

Vychází na platformách: Windows, Wii, PS2, Xbox

Mezi každoroční nálož komiksových filmů od Marvelu a nejen od něj se brzy pokusí vklínit nový kousek. Jmenuje se Rogue Trooper, možná ho znáte podle stejnojmenné hry z roku 2006 a určitě znáte i jeho režiséra. Film totiž natočí Duncan Jones, režisér dva roky starého filmu Warcraft: První střet.

Duncan Jones, komiksové vydavatelství 2000 AD, herní vydavatel Rebellion a Jonesova produkční firma Liberty Films oznámili záměr zfilmovat Rogue Trooper včera. Zatím jsou všichni zúčastnění na slovo skoupí, tudíž známe opravdu jenom jméno režiséra. V tuto chvíli není ani jasné, zda se bude film jmenovat jednoduše „Rogue Trooper“, nebo dostane i nějaký přívlastek, a už vůbec není jasné, kdo bude koho hrát.

Celovečerní film se ale bude základních stavebních kamenů komiksu jasně držet. Čeká nás příběh geneticky upraveného vojáka vyrobeného za jediným účelem: k účasti v bojích na Nu-Earth, planetě zdevastované nekonečnou válkou. Tu mezi sebou vedou Norts a Southers a Rogue Trooper je jediný přeživší mise, kde padli všichni jeho kolegové.

Rogue se vydává najít zrádce, a to s pomocí tří osobností jeho mrtvých parťáků: jeden je napojený na jeho helmu, druhý na batoh a třetí na pušku. Pro Jonese by mohlo jít o solidní výzvu a materiál, který sice má potenciál být pomyslným „minovým polem“ stejně jako Warcraft, ale podobnému riziku se u adaptace cizí látky těžko vyhnete.

Pokud byste si chtěli doplnit vzdělání a do komiksu se začíst, nemusíte chodit hned do kamenného ani virtuálního knihkupectví. Vydavatelství 2000 AD zveřejnilo komiks (One-Shot Special Edition) zadarmo, najdete ho pod tímto odkazem.

Jones

Duncan Jones sice nepatří mezi režisérskou elitu ověnčenou několika Oscary, ale jeho jméno určitě znáte nejen díky Warcraftu. Jones začal svoji filmařskou kariéru ve velkém, když v roce 2009 natočil výborné sci-fi Moon.

V roce 2011 následoval velice povedený Zdrojový kód a v roce 2016 už bohužel ne zas tak skvělý Warcraft. Letos pak Jones pro Netflix natočil rozporuplné sci-fi Mute. S Rogue Trooperem se dříve jak v druhé polovině příštího roku určitě nesetkáme a s největší pravděpodobností si budeme na film muset počkat třeba dva roky nebo déle.

Herní Rogue Trooper

Film bude sice podle komiksu, ale tím byla inspirovaná i stejnojmenná hra z roku 2006. Ta nebyla špatná, ale do extrémně kompetitivního žánru stříleček tehdy žádnou velkou díru neudělala.

Možná i proto bylo překvapivé, když se minulý rok dočkala remasteru. Rogue Trooper Redux vyšel v říjnu 2017 a z recenze Marse Vertiga si odnesl šestku: „Rogue Trooper dostal nový lehce slušivější kabátek a nechal jinak téměř vše při starém včetně vysloužilého enginu a nešťastné AI nepřátel. Pro hráče originálu zbytečnost, novým příchozím doporučuji snad jen v případě, že jsou fanoušky původního komiksu a nostalgie.“

Tagy: akční sci-fi 3rd person third person

Zdroj: tisková zpráva

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)