Tenisová hra EA a reálná forma hráčů ve FIFA 09

20. 8. 2008 11:11 - Téma
autor: Redakce Games.cz

Vychází na platformách: Windows, Wii, PS3, PS2, X360, PSP, DS

Zapinkáte si na proslulém Wimbledonu a také poznáte, že Ronaldinho odehrál o víkendu dobrý zápas. + TRAILER

Electronic Arts dnes oznámili zahájení vývoje úplně nové tenisové hry pod značkou EA SPORTS ve svém vancouverském studiu EA Canada. První díl série vyjde koncem roku 2009 nejprve pro Wii - s podporou příslušenství Wii MotionPlus, díky němuž má vše získat nový rozměr přesnosti a citlivosti - zatímco verze pro další neupřesněné platformy budou následovat. „Renesance, kterou tenis momentálně zažívá, pro nás představuje obrovskou příležitost,“ řekl prezident EA SPORTS Peter Moore. „Naše nová tenisová série vtáhne fanoušky přímo do akce a nabídne vzrušení, napětí a drama, jaké skuteční šampióni zažívají v legendárních zápasech, například ve finále Wimbledonu minulý měsíc.“

    EA SPORTS přinese živý tenis a umožní hráčům vyzkoušet si tlak a vzrušení při duelech na nejslavnějších dvorcích světa. Bude to jediná videohra, v níž si bude možné zahrát na kurtech All England Lawn Tennis Clubu – dějiště proslulého Wimbledonu. První tenisová série EA SPORTS nabídne revoluční způsoby hraní s postavami velikánů historie i současnosti tenisu, přičemž ovládání zásahu míče a pohyb na kurtu předčí vše, co se dosud v tenisových videohrách objevilo. Více časem na www.easports.com/tennis.
Další sportovní novinkou od EA je funkce Adidas Live Season, která bude ve hře FIFA 09 (ve verzích pro PC/PS3/X360) dynamicky aktualizovat formu fotbalistů, aby reflektovala aktuální výkonnost jejich reálných předloh. Bude se týkat zatím jen týmů v soutěžích Barclay’s Premier League, La Liga BBVA, Ligue 1, Bundesligy, Serie A a mexické Primera Division. Data budou vycházet z výkonů skutečných fotbalistů ve většině jimi odehraných zápasů a způsob hraní FIFA 09 se tím pádem bude dynamicky měnit v závislosti na tom, jak v průběhu sezóny zažívají vzestupy a pády.
    „Je to ambiciózní a naprosto ojedinělá funkce, kterou se ještě nikdy nikdo nepokusil do fotbalové hry zakomponovat,“ řekl Andrew Wilson, viceprezident a výkonný producent série. „S Adidas Live Season poznáte, že Ronaldinho odehrál o víkendu skvělý zápas, protože hned jak popadnete ovladač, jeho atributy ve hře narostou.“ Celosvětová síť fotbalových skautů bude po celou sezónu monitorovat každého hráče, s cílem dodávat týden co týden přesné a podrobné údaje o hráčích a týmech. Projeví se to na jejich atributech a výkonnost se dynamicky změní. Služba adidas Live Season se každý týden stáhne do FIFA 09 a poběží od vydání hry až do konce sezóny 2008–2009. Hráči získají zdarma zkušební přístup do jedné z lig podle vlastního výběru. Od chvíle, kdy si ji aktivují, zůstane v platnosti až do konce sezóny.
Podmínkou používání této funkce samozřejmě bude zakoupení FIFA 09, internetové připojení a vlastnictví účtu na službě Xbox Live nebo PlayStation Network. Vnímejme to jako takovou vlaštovku, která když se ujme, mohla by se s největší pravděpodobností stát součástí všech her od EA Sports. Ti by pak za její využívání od příští sezony mohli chtít povinné hrazení měsíčního předplatné jako u onlinovek, jehož touhou zavést se netají vedení EA. Update - nový GC trailer:


FIFA 09 GC cinematic trailer - stažitelná verze (39 MB, HD)

Plná verze hry FIFA 09 vyjde v říjnu na všechny platformy a konzolové demo se objeví 11. září - více v předešlém zpravodajství
zdroj: PR

jd

Související hry

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)