Vývoj Darksiders 3 se i přes vlažné přijetí zaplatil

18. 2. 2019 17:17 - Téma
autor: Šárka Tmějová

Vychází na platformách: PS4, Windows, Xbox One

Recenze loňských Darksiders 3 byly velmi rozporuplné. Pokračování hack’n’slash rubačky o jezdcích apokalypsy sbíralo všechna možná hodnocení od čtyřky po devítku - u nás v recenzi Pavla Skotáka dostalo šestku. Podle výroční zprávy THQ Nordic ale prodalo dostatečný počet kopií, aby zafinancovalo svůj vývoj, a stále prý pro vydavatele zůstává „důležitou značkou.“ O tom svědčí také chystané DLC.

Tržby THQ Nordic v posledním čtvrtletí roku 2018 skokově vzrostly o 441 % a meziroční obrat dokonce o 713 %, čemuž napomohly četné loňské akvizice. Portfolio vydavatele nabobtnalo o mobilní studio HandyGames, autory Goat Simulator Coffee Stain Studios, finské Bugbear Entertainment s plejádou závodních her a v neposlední řadě o mediálního giganta Koch Media s dceřinou Deep Silver.

Společnost získala také práva na značky Kingdoms of Amalur, Alone in the Dark nebo Carmageddon a opomenout nemůžu ani čerstvý nákup tuzemských Warhorse Studios. THQ Nordic se možná s polykáním menších společností utrhlo ze řetězu, na druhou stranu mu to zatím vcelku uspokojivě vychází.

Celá galerie

Šéf vydavatelství se ve zprávě dotkl také propíraného tématu distribučních platforem. „Herní trh je v dnešní době rozmanitější než kdy dřív. Distribuční platformy a technologie se vyvíjejí, ať už jde o zaběhlé hráče, nebo dravé nováčky. Obecně vítám nové možnosti a technologické pokroky, které nám umožňují efektivněji distribuovat obsah k širší základně fanoušků a hráčů. Je to šance, jak rozvířit ustálené obchodní modely, prostor pro nová partnerství a širokou paletu nových možností,“ vyjádřil se Lars Wingefors.

Prvním využitím onoho víru je pro THQ Nordic, potažmo Deep Silver, exkluzivní vydání Metra Exodus na Epic Store, což neznamená, že v oblasti marketingu předtím neexperimentoval. K vydání Darksiders 3 si kupříkladu najal cosplayerku Ruby True, na čemž by v dnešní době nebylo nic zvláštního, jenže ji v kostýmu Fury obsadil v ASMR videu.

Příjemný lechtavý pocit na kůži za krkem není zrovna to, co si většina z nás na první dobrou asociuje s Darksiders, takže se série videí dočkala podobně rozporuplných ohlasů jako samotná hra. Rozhodně se ale nedá říct, že by se THQ Nordic bál zkoušet nové věci.

Tagy: akční RPG dobrodružná

Zdroj: THQ Nordic

Související hry

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)