České MMORPG Novus Inceptio vstoupilo na Steam Greenlight

25. 5. 2015 12:42 - Video
autor: Aleš Smutný

Vychází na platformách: Windows

Když jsem poprvé slyšel o projektu Novus Inceptio, přišlo mi, že si Martin Mastný, jeho tvůrce, ukousl pořádné sousto. Jenže, jak se zdá, vývoj jde úspěšně vpřed a nevěřící Tomášové už by mohli začít věřit, či doufat. Důkazem budiž vstup na Steam Greenlight, jež doprovází i video představující svět, respektive především pocit z něj. Stojí za připomenutí, že Novus Inception je survival MMORPG, které využívá systémy současných survival MMO, ale přidává spoustu vlastních nápadů a vylepšení, která slibují propracovanější zážitek.

Základ Novus Inceptio je založen na faktu, že ekonomiku a formování rozlehlého světa budou řídit hráči. Ačkoliv kupříkladu ke stavbě a výrobě předmětů budete mít autonomní společníky, základním hybatelem světa je hráč, respektive hráči. RPG systém jde tak daleko, že se vám vylepšují vlastnosti, jež používáte a zakrňují ty, na které kašlete. Smrt je permanentní, ať už díky zranění, vyčerpání, či nemoci, ale jelikož jde o svět postapokalyptický, své natrénované vlastnosti můžete zachránit díky vytvoření klonu z uložené DNA.

Ideálem je situace, kdy se hráči začnou sdružovat do vesnických komunit, spolupracovat, vytvářet funkční ekonomiku. Nicméně, až na podzim dojde na early access verzi (pokud hra uspěje na Greenlightu), objeví se ve verzi pro jednoho hráče s několika online prvky. Až postupem času dojde na zprovoznění plně online MMO verze, kam se ovšem přenese váš postup z early access verze hry, takže nic neztratíte a vrhnete se do ryze MMO části plni elánu a hlavně vytrénovaných schopností.

To je ale hudba budoucnosti. Prozatím je třeba, aby hra byla odhlasována komunitou na Steam Greenlight. Zdá se, že nakročeno má dobře, ale i váš hlas je stále třeba. Zda za něj Novus Inceptio stojí posuďte ze samotného popisu, videa níže a také Tea Clubu, v němž jsme měli právě Martina Mastného.

Tagy: RPG mmo

Zdroj: tisková zpráva

Související hry

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)