Čtvrthodina z RPG The Surge předvádí taktické souboje, spoustu kořisti a pár NPC

17. 2. 2017 16:34 - Video
autor: Adam Homola

Vychází na platformách: PS4, Windows, Xbox One

Akční RPG The Surge připomíná Dark Souls už od svého oznámení a čerstvě vydané video onu podobnost jen potvrzuje. Do příliš velké inspirace typu Lords of the Fallen má The Surge daleko, ale jisté styčné plochy přehlédnout nejde. Hra vychází v květnu a vývojáři teď vydali skoro čtvrt hodiny dlouhé video s komentářem, který vám všechny základní stavební kameny hry přehledně osvětlí.

Nové záběry z hraní komentuje herní designér Adam Hetenyi, který hned na začátku videa zdrůraznil, že The Surge je hardcore RPG s důrazem na taktické souboje na blízko. RPG prvků se v tomto videu zase tolik nedočkáte, ale taktické akce na blízko je k vidění až až. A krátké pohledy do inventáře a vůbec do herního menu dávají tušit, že loot zde bude hrát obrovskou roli.

S tím ostatně souvisí i zdejší soubojový systém, který není rozdělen na tradiční lehký a těžký útok, ale na horizontální a vertikální sekání. Systém lootování je totiž se souboji propojen tak, že zacílíte určitou část těla nepřítele a pokud se vám podaří provést dokončovací manévr, danou část těla amputujete. Díky tomu z ní pak můžete vylootovat příslušnou věc – helmu, část exoskeletu či zbraň.

Nové video by vám mělo také připomenout přítomnost různých NPC postav, kdy ne všichni vás chtějí zabít. Někteří z nich vám mohou dát vedlejší úkoly a můžete s nimi i hodit řeč a dozvědět se víc informací o úkolu či herním světě. V druhé polovině videa uvidíte také jak fungují droni, nebo implantáty, které vám mohou zlepšit pasivní či aktivní schopnosti. The Surge vyjde na PC, PlayStation 4 a Xbox One už letos v květnu.

Tagy: akční sci-fi RPG

Zdroj: tisková zpráva

Související hry

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)