Dungeon crawler Underworld Ascendant jde na ruku vypočítavým hráčům

16. 4. 2018 14:04 - Video
autor: Patrik Hajda

Vychází na platformách: Windows, MAC, Linux

Warren Spector a Paul Neurath se v devadesátých letech minulého století zasloužili o opěvovanou sérii Ultima Underworld, na kterou navazují svým současným projektem Underworld Ascendant. Ten se konečně dočkal svého prvního traileru, který – jako snad všechny předchozí zprávy – klade důraz na hráčovu vynalézavost.

Underworld Ascendant zkrátka nechce být jen dalším dungeon crawlerem z pohledu vlastních očí, kde jen bezduše kosíte kostlivce, taháte za páky a hýbete bednami. Tedy, přesně to tu samozřejmě budete dělat, ale nikdo vás k tomu nebude nutit. Cest k vyřešení hádanek a pastí je nepočítaně. Třeba takové zamčené dveře. Můžete najít jinou cestu, pokusit se o vypáčení zámku, nebo je prostě sežehnete kouzlem či pochodní.

Jak si poradíte s ikonickými houpajícími se sekyrami? Zkusíte jimi proběhnout? Postavíte jim něco do cesty? A co takhle použít plody lepivé rostliny, které přišpendlí ostří ke stěně? Fantazii se zkrátka meze nekladou a tvůrci tuto pravdu šíří, kde se dá.

Nejen v novém traileru níže, ale i ve dvou vývojářských deníčcích pod ním. Ty vás nechají nahlédnout na různé postupy řešení problémů a prozrazují třeba i dabing hlavní postavy – uslyšíte hlas Stephena Russella, neboli Garretta ze starých Thiefů, Corva z Dishonored atd. Underworld Ascendant vyjde ještě letos na PC.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Zdroj: Rock, Paper, Shotgun

Související hry

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)