Ellie se o sebe v The Last of Us: Part 2 dokáže postarat sama

12. 6. 2018 06:35 - Video
autor: Šárka Tmějová

Vychází na platformách: PS4, PS4 Pro

The Last of Us z roku 2013 je pro mnohé hráče vrcholem minulé generace konzolí, takže pokračování vzbuzuje poměrně velká očekávání. Téměř dvanáctiminutové video, které Naughty Dog ukázali na E3 prezentaci Sony, skvěle pracuje s budováním atmosféry i kontrastem intimního momentu s brutálním násilím.

Ellie od prvního dílu rozhodně dospěla a v postapokalyptickém světě je minimálně prozatím bez otcovské figury v podobě Joela. Z vesnické tancovačky ve stanu se v myšlenkách přesouvá zpátky do zpustošené zástavby, kde plíživé pasáže střídají ty akčnější.

Kromě pistole se Ellie dokáže ohánět i s lukem, nožem nebo sekerou. Nutno podotknout, že šípů i munice bude opět zřejmě poskrovnu, a přestože si v případě prozrazení dokáže poradit, v ideálním případě by se o ní nepřátelé neměli dozvědět.

Trailer ohromuje až překvapivým množstvím detailů i plynulostí boje – protivníci mají viditelné rány v místě poškození a Ellie samotná se v případě zranění za postižené místo drží. Zároveň ve videu není ani náznak houbovité nákazy, všichni nepřátelé jsou zatím čistě lidští.

The Last of Us: Part II zůstává očekávanou exkluzivitou pro PlayStation 4, ovšem bez i byť naznačeného data vydání. Dá se nicméně předpokládat, že by mohla vyjít během příštího roku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Tagy: stealth akční 3rd person E3 2018

Zdroj: tisková zpráva

Související hry

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)