Piliny v jídle a dětská práce. Frostpunk vás připravuje na neradostnou budoucnost

31. 8. 2017 11:37 - Video
autor: Aleš Smutný

Vychází na platformách: iPad, Android, PS4, Windows, Xbox One, iOS

 11bit Studios konečně zase ukazují ve videu něco ze své chystané dystopické strategie Frostpunk. Po ryze atmosférickém traileru je tu konečně ukázka toho, jaká bude vaše roli při udržování jedné z posledních výsep lidské civilizace na zamrzlé planetě. 

Rámcově jde o stejný systém jako v jejich předchozí hře This War of Mine. Rozhodujete o tom, kdy je lepší přežití společnosti na úkor jednotlivce. Frostpunk jde ale na věc víc z pohledu systému a méně v rámci osobních příběhů. V roli zákonodárce přežívající society měníte zákony na základě toho, co jste vynalezli, jaké problémy se ve společnosti objevují apod.

Ve videu jsou rychle ukázané dvě možnosti, jaké zákony můžete podepsat. V tom prvním jde o dětskou práci. Poté, co dojde ke zranění dítěte při práci můžete říct, že děti nebudou pracovat, že se zvýší bezpečnost kolem nich a nebo prostě ty malé fňukaly popoženete pohlavkem ať neremcají. Každá taková volba s sebou nese rizika i benefity a pevně formuje zákonný rámec vaší společnosti do budoucna.

Další rozhodnutí se týká třeba jídla. Aby byli obyvatelé nasycenější, můžete jim do jejich postapokalyptické šlichty přimíchávat piliny, po vzoru obránců Leningradu. Jen počítejte s tím, že to nemusí být nejzdravější a možná tím zalepíte aktuální problém jen proto, abyste vytvořili v budoucnu větší. Koncept Frostpunk zní prostě dobře.

Pamatuji ale, že Martinovi, který hru zkoušel na E3 vadila celkem podstatná věc – už vydané zákony nejde měnit. Sice to asi napomáhá záměru tvůrců, aby na konci byla u každého hráče unikátní společnost s jasným zákoníkem, ale zároveň tak přicházíte o možnost reagovat na aktuální problémy s tím, že až problém zmizí, zase zákony zoptimalizujete. Na nějaké soudy, ale ještě musíme počkat, Frostpunk vyjde asi až v příštím roce.

Tagy: strategie sci-fi RPG

Zdroj: tisková zpráva

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)