Staromilská RPG plošinovka Odallus: The Dark Call konečně vyšla

20. 7. 2015 13:55 - Video
autor: Aleš Smutný

Vychází na platformách: Windows

V roce 2013 Odallus: The Dark Call prošla skrz crowdfunding na IndieGoGo, v roce 2014 jsme vás o její existenci informovali a v roce 2015 vyšla. Staromilská akční plošinka s RPG prvky, která vizuálně sahá do 8bitových dob a vyvolává Pavlovův reflex u fandů arkádových automatů ale třeba i Castlevanie, pochází z Brazílie, přesněji řečeno od nadšeného nezávislého týmu JoyMasher. Kromě retro audiovizuální stylizace ovšem svou hru obalili do závoje temné fantasy, která evokuje některé klasiky tohoto subžánru fantastiky.

Děj se odehrává ve světě, který opustili bohové. Takže ve chvíli, kdy se objeví Temnota, která sklízí duše pro svou armádu, nemá svět kdo bránit. Tedy kromě Haggise, životem a bojem unaveného veterána, který musí ještě jednou vzít meč a vyrazit na výpravu, protože přišel právě kvůli nové hrozně o syna, ale ještě má šanci jej vyrvat ze spárů nepřítele. Prostě správná temná fantasy plná beznaděje, k čemuž dopomáhá i grafická a barevná stylizace hry.

Ve hře hraje samozřejmě prim akce, nicméně nezanedbatelnou roli sehrává i Haggisovo vybavení ať už jde o zbraně, na blízko i na dálku, zbroj a další součásti, které mohou výrazně měnit hrdinovy schopnosti, jako je třeba odtlačování velkých překážek, které zpřístupní speciální rukavice. Právě inventář by měl zaručit dostatek variability v rámci probíhání jednotlivých levelů. Odallus: The Dark Call už stihla na Steamu výrazně zabodovat v rámci hráčských recenzí a k dostání je i na GOG, Humble Bundle a oficiálních stránkách.

Tagy: retro fantasy RPG plošinovka

Zdroj: Rock, Paper, Shotgun

Související hry

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)