Střílečka World War Z staví na dvou znepřátelených týmech a hordě zombíků

11. 2. 2019 09:29 - Video
autor: Šárka Tmějová

Vychází na platformách: PS4, Windows, Xbox One, PS4 Pro, Xbox One X

Kooperativní zombie střílečka ve čtyřech lidech, to není zrovna velká novinka. World War Z do rovnice vaše čtveřice versus všichni zombíci světa přihazuje ještě druhou, konkurenční čtyřku, která vám půjde po krku. Končí tak idylické časy homo sapiens vs. zbytek světa, tahle dvě kvarteta se asi nechtějí o zdroje dělit.

Čistě multiplayerová záležitost odstartuje svou pouť hned s několika módy, které v určitých obměnách můžete znát ze spousty stříleček posledního desetiletí. Je tu Swarm Deathmatch, Swarm Domination se zabíráním zón, King of the Hill, Vaccine Hunt nápadně se podobající Capture the Flag a úvodní pětici uzavírá Scavenge Raid, kdy si s druhým týmem dáváte na mapě závod v zásobování a u toho nepřestáváte bojovat se zombíky.

Po propadu Overkill’s The Walking Dead si nejsem úplně jistá, jestli jsou hráči na další střílečku s hnijícími mrtvolami hladovějícími po mozcích zvědaví, ale třeba World War Z ještě zvládne překvapit. Místní nákaza je celosvětová a nezasáhla jenom Ameriku, takže se mimo profláklého New Yorku podíváte i do Jeruzaléma, Moskvy a dalších měst. Navíc se hra opírá o před lety populární román a méně populární filmové zpracování.

Abyste přežili, musíte si s trojicí kamarádů sestavit optimální tým, na výběr máte z šesti tříd a nespočtu zbraní, výbušnin, střílen, pastí a dalších vychytávek. World War Z dorazí letos na Epic Games Store, PlayStation 4 a Xbox One.

Tagy: zombie akční kooperace adaptace

Zdroj: tisková zpráva

Související hry

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)