Vydejte se do „srdce temnoty“ černobylské elektrárny v hororu Chernobylite

16. 9. 2019 12:35 - Video
autor: Šárka Tmějová

Vychází na platformách: PS4, Windows, Xbox One, PS4 Pro, Xbox One X

Havárie jaderné elektrárny v Černobylu i po více než 30 letech stále vzbuzuje strach z neznámého. Pozornost k ní letos přilákal nejen seriál z produkce HBO, ale i chystaná hra, kde se do opuštěných prostor černobylské oblasti budete moct vydat na vlastní pěst. Přestože v říjnu vyjde Chernobylite jen v early accessu, jeho příběh můžete dohrát, a to hned několika způsoby.

Celá galerie

Chernobylite vás zavede do ruin opuštěného města Pripjať, ale třeba i do školky v 8 kilometrů vzdálené vesnici Kopači. Prohlédnete si i samotnou jadernou elektrárnu včetně tajemného oka Moskvy, gigantické konstrukce vydávající znepokojivý, klovající zvuk. Do zamořené oblasti se hlavní hrdina vydává hledat svou ztracenou ženu.

Předběžný přístup, ve kterém Chernobylite vychází 16. října, nabídne prozatím zhruba 8 hodin příběhu. Not great, not terrible. Tvůrci z The Farm 51 do něj postupně budou přidávat další epizody s novými lokacemi, postavami či vybavením. Ani teď ale vyprávění nebude lineární a to, kam se vydáte nebo nevydáte, může hodně ovlivnit, jak skončí.

Zítra začne ještě uzavřená alfa pro přispěvatele z Kickstarteru, kde hra vybrala více než dvojnásobek požadované částky. V plné verzi by pak Chernobylite měl vyjít v druhé polovině roku 2020, kdy prodej na Steamu doplní ostatní digitální platformy. 

Tagy: černobyl horor survival

Zdroj: tisková zpráva

Související hry

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)