Moons of Madness vám ukáže temnou stranu Marsu

26. 3. 2019 16:32 - Oznámení
autor: Šárka Tmějová

Vychází na platformách: PS4, Windows, Xbox One, PS4 Pro, Xbox One X

Většina popkultury nám Mars prezentuje jako tu příjemnou, pohostinnou planetu, kterou lidstvo v nejbližších desetiletích kolonizuje a bude si tam spokojeně živořit, až Země bude už úplně neobyvatelná. V kosmickém hororu Moons of Madness se ovšem rudá planeta potká na půli cesty s Lovecraftem a jeho strašidelnými neznámy, jichž je vesmír plný.

Norské studio Rock Pocket Games z Moons of Madness něco málo ukázalo už před dvěma lety, nyní ho ale pod svá křídla převzal taktéž norský Funcom a prý mu umožní plně rozvinout potenciál příběhu mrazivého až do morku kostí.

Ujmete se Shanea Neweharta, technika stanice Invictus, tajné základny skupiny Orochi. Tu si pozornější z vás mohou pamatovat jako jednu z organizací v rámci MMORPG Secret World Legends a tvůrci potvrdili, že se marťanský horor odehrává v tom stejném světě.

Shane je každopádně spíš takovou vesmírnou uklízečkou bez bezpečnostní prověrky. Nemá tedy ani ponětí o hrůzách, které na Marsu číhají, včetně záhadného signálu, jenž přichází z jeho nitra. Shaneovým úkolem je udržet rozsvícená světla a jako maják jimi navigovat loď Cyrano, která má ze Země přivézt tým výzkumníků a převzít jeho úkol.

Celá galerie

Nebyl by to ale správný sci-fi horor, kdyby všechno šlo podle plánu. Důležité systémy stanice selhávají, ve skleníku místo brambor pučí podivná mlha a zbytek Shaneova týmu se pořád nevrací ze své mimostaniční mise. K tomu začne mít vidiny, slyší hlasy a lomoz… Halucinace? Šílenství? Nebo by to mohlo být doopravdy?

Kosmický thriller Moons of Madness dorazí na vaše pozemská zařízení kolem letošního Halloweenu, tedy zhruba na konci října. Prozatím se počítá s PC, PlayStationem 4 a Xboxem One.

Tagy: Mars horor sci-fi Lovecraft

Zdroj: tisková zpráva

Související hry

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)