Doom 64 míří na moderní platformy, stejně krvavý a brutální jako dřív

23. 10. 2019 13:51 - Video
autor: Šárka Tmějová

Vychází na platformách: PS4, Windows, N64, Xbox One, PS4 Pro, Switch, Xbox One X

Nintendo 64 není zrovna konzole, kterou by na konci devadesátých let oplývala většina českých domácností. Proto jste s velkou pravděpodobností Doom 64 nikdy nehráli, s vydáním Doom Eternal ale budete mít tu možnost. Id Software se totiž tohle polozapomenuté pokračování rozhodli oprášit a zrenovovat pro PC a konzole, a dokonce oproti originálu přidají i něco navíc.

Celá galerie

Fanoušci Dooma mají letos žně: Doom Eternal se sice posunul na jaro příštího roku, i tak si ale letos mohli vychutnat trilogii původních Doomů na současných konzolích nebo se do stříleček devadesátých let vrátit v Sigil od otce série Johna Romera.

Doom 64 vyšel původně v roce 1996 coby pokračování Doomu 2 pod taktovkou Midway Games a nejde v něm o nic jiného než o likvidaci zbytků démonů, kteří přežili události prvních dvou dílů. Mezi speciality patří dvoučepelová motorová pila a také laserová zbraň zvaná Unmaker, která se měla původně objevit i v počítačových verzích, nakonec se ale přes škrty dostala pouze na Nintendo.

Kromě příležitosti zmocnit se mocného laseru se Doom 64 dočká vylepšené grafiky, ale také úplně nových úrovní a zbraní. Vyjde spolu s Doom Eternal 20. března. Přestože se dá předpokládat, že se bude prodávat i samostatně, dostanete ho zdarma k předobjednávce Eternalu, a to na PC, Xboxu One a PlayStation 4. Dostane se i na Switch, kde ale vyjde o něco později.

Tagy: DOOM (série) akční sci-fi FPS first person střílečka

Zdroj: tisková zpráva

Související hry

Poslední komentáře (0 / nových)

Vstoupit do diskuze (0 příspěvků)